Jastrzębski Węgiel pokonał mistrzów Polski z Bełchatowa

Zespół Jastrzębskiego Węgla w starciu gigantów PlusLigi pokonał broniącą mistrzowskiego tytułu PGE Skrę Bełchatów. Drużyna trenera Ferdinando de Giorgiego pokazała, że nieprzypadkowo zaliczana jest do grona faworytów do medalowej pozycji.

Nie wykluczone, że zwycięski mecz z mistrzami Polski zwiastuje rozpoczęcie pięcia się drużyny Pomarańczowych w górę tabeli PlusLigi. Spotkanie zespołów, które wymieniane są w gronie głównych pretendentów do medalowych pozycji nie zachwyciło poziomem, ale końcówka trzeciego seta dostarczyła sporych emocji kibicom w jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej. W premierowej odsłonie triumfowali gospodarze, którzy w tej odsłonie popełnili mniej błędów niż naszpikowany mistrzami świata (aż pięciu w wyjściowej szóstce) zespół Skry. W drugiej partii role się odwróciły. To goście zagrali niemal bezbłędnie. Natomiast podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego mieli problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem ataków.

Decydujący o losach meczu okazał się trzeci set. W nim początkowo prowadzili mistrzowie Polski. Kiedy ich przewaga wzrosła do czterech punktów (13:17) trener Jastrzębskiego Węgla poprosił o czas. Po przerwie obudził się Christian Fromm. Pomarańczowi odrobili straty, a w emocjonującej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W czwartym secie gospodarze od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Skutecznie grał Dawid Konarski, ale bohaterem numer jeden całego spotkania został Julien Lyneel. Francuz nie tracił głowy nawet w najtrudniejszych sytuacjach i technicznymi atakami mijał blok ustawiany przez graczy z Bełchatowa.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 17:25, 27:25, 25:21)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Lyneel, Kosok, Konarski, Fromm, Hain, Popiwczak (libero) – Rusek, Oliva, Wolański, Gunia.
Skra: Łomacz, Ebadipur, Kochanowski, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) – Teppan, Fiel.