Włoski Itas Trentino rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Włoski Itas Trentino rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W Luksemburgu odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. W jego wyniku drużyna Jastrzębskiego Węgla trafiła na włoski klub Itas Trentino.

Zwycięzca dwumeczu zagra w półfinale z wygranym z pary Knack RoeselareCucine Lube Civitanova. Ekipa z Trydentu to niezwykle utytułowany klub – wielokrotny medalista mistrzostw Włoch, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. W swoich szeregach ma reprezentantów Serbii (Uros Kovacević, Srecko Lisinac), Stanów Zjednoczonych (Aaron Russell), Francji (Jenia Grebennikov), Słowenii (Klemen Cebulj) czy Włoch (Simone Gianelli, Luca Vettori). Minione rozgrywki we włoskiej Serie A zakończył w półfinale (w Italii nie rozgrywa się meczów o brąz). W tegorocznej edycji LM zajął drugie miejsce w grupie A, wygrywając cztery spotkania i dwa razy ulegając Cucine Lube Civitanova. Jastrzębska drużyna po wygraniu grupy C była rozstawiona w losowaniu.

Wszystkie pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:
Knack Roeselare – Cucine Lube Civitanova
Itas Trentino – Jastrzębski Węgiel
Fakieł Nowy Urengoj – Sir Safety Perugia
Kuzbass Kemerowo – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Swój pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel rozegra na wyjeździe 5 marca o godzinie 20.30, natomiast rewanż odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju 12 marca o godzinie 18.:00.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami