Jednostronne derby w Szopienicach. Mistrzowie Polski nie dali szans katowiczanom

Mimo sporego osłabienia zespół Jastrzębskiego Węgla bez problemów wygrał wygrał siatkarskie derby Górnego Śląska. Tym razem drużyna GKS-u Katowice nie pokrzyżowała planów faworytom.

Czterech siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zostało wykluczonych z gry w tym spotkaniu. Stephen Boyer, Wojciech Szwed, Rafał Szymura oraz Szymon Biniek to zawodnicy, z których nie mógł skorzystać trener mistrzów Polski. Jak się okazało, nie miało to jednak wpływu na grę jastrzębian w derbowym starciu z GKS-em Katowice.

W pierwszym secie gospodarze dotrzymywali kroku rywalom do stanu 8:7. Później poszła seria przy zagrywkach Tomasza Fornala i jastrzębianie przejęli inicjatywę. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które skutecznym atakiem przypieczętował Trevor Clevenot.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Katowiczanie jeszcze do stanu 19:20 utrzymywali punktowy kontakt z rywalami. W kluczowych akcjach popełniali jednak błędy, a goście wykorzystali to i rozegrali końcówkę po swojej myśli. Dwa skuteczne ataki Fornala pozwoliły odskoczyć na 19:22, a ten sam zawodnik zamknął seta asem serwisowym.

Trzecia partia miała podobny scenariusz do poprzedniej. Siatkarze GKS-u próbowali, w pewnym momencie mieli nawet dwupunktową przewagę, w końcówce solidnie grający jastrzębianie nie pozostawili im jednak złudzeń. Jan Hadrava sprytnym zagraniem za blok dał swej drużynie piłkę meczową, a atak Fornala zakończył rywalizację.

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)
GKS: Ma'a Szymański, Kania, Jarosz, Rousseaux, Hain, Mariański (libero) - Drzazga, Domagała, Quiroga.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Clevenot, Gladyr, Popiwczak (libero) - Rakowski, Dryja.