Udany start Pomarańczowych w Lidze Mistrzów

Od zwycięstwa rozpoczęli udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów sezonu 2022/23 siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zespół trenera Marcelo Mendeza bez straty seta pokonał mistrza Serbii Vojvodinę NS Same Nowy Sad.

Argentyński szkoleniowiec postanowił nieco zamieszać w składzie wyjściowej szóstki. Pojawił się w niej Ermi Tervaportti zastępując etatowego rozgrywającego Bena Toniuttiego. W miejsce Tomasza Fornala desygnował do gry Rafała Szymurę. Z powodu kontuzji na boisku nie pojawił się Jurij Gladyr. Zastąpił go Jakub Macyra

Serbowie okazali się wymagającym rywalem dla wicemistrzów Polski. Losy pierwszego seta rozstrzygnięte zostały w końcówce. Po skutecznym ataku Radoslava Parapunowa było 22:23, ale trzy kolejne akcje padły łupem jastrzębian. Trevor Clevenot i Stephen Boyer popisali się skutecznymi atakami, a Jan Hadrava dołożył asa serwisowego.

Łatwiej wygrana przyszła jastrzębianom w drugiej odsłonie. Przyjezdni popełniali jednak sporo błędów i skuteczni w ataku jastrzębianie uzyskali przewagę. Trzy ostatnie punkty wywalczył Łukasz Wiśniewski, który popisał się skutecznym atakiem, po chwili uderzył z przechodzącej piłki, a następnie skończył kontrę. W trzeciej partii gra była wyrównana. Końcówka jednak znów toczyła się pod dyktando siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Błędy rywali – zepsuta zagrywka i autowy atak – dały gospodarzom ostatnie punkty.

Jastrzębski Węgiel - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)
Jastrzębski Węgiel: Tervaportti, Szymura, Wiśniewski, Boyer, Clevenot, Macyra, Popiwczak (libero) - Toniutii, Hadrava, Fornal.
Vojvodina: Buculjević, Mehić, Simić, Parapunow, Bajandić, Krsmanović, Muisković (libero) - Rudić, Zecević, Ubiparip.