Szósta z rzędu porażka siatkarzy GKS-u Katowice

Trwa fatalna passa siatkarzy GKS-u Katowice. Porażka z ekipą Barkomu Każany Lwów była dla katowickiego zespołu szóstą z rzędu. GKS spadł na czternaste miejsce w tabeli PlusLigi.

GKS liczył na przerwanie passy pięciu porażek z rzędu, czekając na ligowe zwycięstwo od 22 listopada. Wówczas siatkarze ze stolicy Górnego Śląska pokonali niespodziewanie na wyjeździe PSG Stal Nysa 3:2. Katowiczanie przed poniedziałkowym starciem zajmowali lokatę wyżej od Barkomu, mając dwa punkty przewagi i jedno spotkanie rozegrane mniej.

W pierwszej partii dominacja graczy ze Lwowa nie podlegała dyskusji. Gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów i konsekwentnie powiększali przewagę, ostatecznie wygrywając do 18. To, co najciekawsze działo się w dwóch kolejnych odsłonach. W drugim secie gra toczyła się najpierw punkt za punkt, ale w pewnym momencie drużyna z Ukrainy odskoczyła na kilka "oczek". Mogło wydawać się, że fani będą świadkami powtórki z poprzedniej partii. GKS doprowadził jednak do nerwowej końcówki. W grze na przewagi lepszy okazał się Barkom.

Jeszcze ciekawiej było w trzecim secie, w którym to GKS długo prowadził niewielką różnicą. Im bliżej końca, tym wzrastała przewaga miejscowych, którzy wyszli na prowadzenie 21:17. Katowiczanie znowu zaprezentowali niesamowity zryw, doprowadzając do remisu. W kolejnej grze na przewagi goście mieli aż cztery piłki setowe, aby przedłużyć to widowisko. Nie wykorzystali jednak żadnej z nich.

Barkom Każany Lwów – GKS Katowice 3:0 (25:18, 26:24, 30:28)
Barkom: Jenipazar, Kvalen, Szczurow, Tupczij, Firkal, Smoliar, Kanajew (libero) - Hołowen, Kuczer.
GKS: Seganow, Szymański, Kania, Jarosz, Quiroga, Adamczyk, Mariański (libero) - Nowosielski, Domagała, Rousseaux, Hain, Ogórek.