Jakub Szymański odszedł z GKS-u Katowice

Jakub Szymański odszedł z GKS-u Katowice FOTO: Dariusz Grabiński

Jakub Szymański nie jest już zawodnikiem GKS-u Katowice. Siatkarz wystąpił o rozwiązanie kontraktu, bo dostał propozycję przejścia do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Najprawdopodobniej jego następcą będzie Jonas Kvalen.

Jakub Szymański, były zawodnik MKS MOS-u Warszawa, SMS-u PZPS Spała oraz Buskowianki Kielce, dołączył do katowickiego klubu w sezonie 2019/2020 i rozegrał w barwach GKS-u Katowice łącznie 79 spotkań, w których zdobył 812 punktów. W trakcie czterech lat występów dla siatkarskiej GieKSy Szymański stał się jedną z kluczowych postaci siatkarskiego zespołu GKS-u Katowice, a także jednym z najbardziej perspektywicznych siatkarzy na swojej pozycji w PlusLidze, co zaowocowało powołaniami do seniorskiej reprezentacji Polski pod wodzą trenera Nikoli Grbicia oraz debiutem w biało-czerwonych barwach podczas rozgrywek Ligi Narodów 2023. 

Od piątku (17 listopada) Szymański jest już zawodnikiem najlepszej drużyny Europy ostatnich lat - Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Według nieoficjalnych informacji GKS Katowice w jego miejsce chce sprowadzić przyjmującego Asseco Resovii Rzeszów Jonasa Kvalena.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami