Górnośląskie debry w PlusLidze znów dla Jastrzębskiego Węgla Wyróżniony

Górnośląskie debry w PlusLidze znów dla Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze GKS Katowice przegrali w derbach Górnego Śląska z Jastrzębskim Węglem 1:3 w spotkaniu 3. kolejki PlusLigi. Gospodarze niespodziewanie wygrali premierową partię, swą pierwszą w czwartym meczu obecnego sezonu.

Faworyzowani Jastrzębianie źle rozpoczęli rywalizację i na przestrzeni pierwszego seta nie zdołali złapać właściwego rytmu. Ich słabości wykorzystali gospodarze, którzy utrzymywali kilkupunktową przewagę. Siatkarze GKS-u wygrali też kluczowe akcje, a po skutecznym ataku Alexandra Bergera na 25:22, mogli zapisać pierwszego seta w tym sezonie na swoim koncie.

Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza gra jastrzębian, co przełożyło się na wynik. Goście mieli minimalną przewagę od początku, ale siatkarze GKS do stanu 12:13 dotrzymywali kroku rywalom. Później katowiczanie zaczęli popełniać błędy i poszła punktowa seria jastrzębian, która właściwie rozstrzygnęła seta. Podobnie wyglądały dwie kolejne odsłony. Gospodarze tylko do pewnego momentu byli w stanie dotrzymać kroku lepiej rozkręcającym się z akcji na akcje mistrzom Polski.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 18:25)
GKS: Tuaniga, Kisiluk, Usowicz, Gomułka, Berger, Krulicki, Mariański (libero) - Gibek, Doamagała, Fenoszyn, Bouguerra, Hudzik.
Jastrzębski Węgiel: Toniutii, Fornal, Huber, Kaczmarek, Carle, Brehme, Popiwczak (libero) - Finoli, Żakieta, Waliński.