Jastrzębski Węgiel po raz dziesiąty zagra w finale Pucharu Polski
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pierwszym meczu półfinałowym rozgrywanego w Krakowie turnieju finałowego Tauron Puchar Polski pokonali Bogdankę LUK Lublin 3:0. W niedzielę (13 kwietnia) zagrają w meczu finałowym.
Pierwszy półfinałowy mecz turnieju o Tauron Puchar Polski początkowo nie przyniósł spodziewanych emocji. Niemal od początku toczył się on pod dyktando Pomarańczowych, którzy szybko zbudowali sobie kilku punktową przewagę. Zespół z Lublina całą siłę włożył w zagrywkę. I tylko tym elementem potrafił sprawić problem mistrzom Polski. Tak było w przypadku serwisów wykonywanych przez Wilfredo Leona i Mateusza Malinowskiego. Ten drugi w końcówce tej partii niespodziewanie zafundował kibicom trochę emocji. Po jego zagrywkach lublinianie zniwelowali przewagę jastrzębian z 23:19 do jednego punktu. Jednak w decydującym momencie Thimotee Carle nie pomylił się w ataku i JSW objął prowadzenie.
Bardziej wyrównany był drugi set. Niemal do połowy obie drużyny nie potrafiły odskoczyć od rywala na dystans większy niż jeden punkt. W końcówce Pomarańczowi włączyli swoją największą broń - blok. W dodatku asem serwisowym poczęstował ekipie LUK-u Anton Brehme i zrobiło się 23:19. Wydawało się, że jest po emocjach. Tymczasem zespół z Lublina zdobył trzy punkty z rzędu i znów kibice zgromadzeni w Tauron Arenie mieli namiastkę większych wrażeń. Niespodzianki nie było, bo w decydującym momencie nie pomylił się Carle.
Do samego końca ważyły się też losy trzecie, jak się okazało ostatniego seta tego meczu. Tym razem jednak to ekipa trenera Marcelo Mendeza wystąpiła w roli goniącego. W pewnym momencie LUK prowadził już trzema punktami (17:14), ale w końcówce większe doświadczenie i jakość drużyny Jastrzębskiego Węgla wzięła górę. Mecz zakończył efektowny atak z szóstej strefy Tomasza Fornala.
Dla drużyny z Jastrzębia-Zdroju będzie to już dziesiąty mecz finałowy rozgrywek o Puchar Polski w historii. Dotychczas po trofeum sięgnęła ona tylko raz - w 2010 roku. Rywalem jastrzębian będzie, podobnie jak przed rokiem, Aluron CMC Warta Zawiercie.
JSW Jastrzębski Węgiel - Bogdanka LUK Lublin (25:23, 25:23, 25:23)
JSW: Toniutti, Fornal, Huber, Kaczmarek, Carle, Brehme, Popiwczak (libero) - Żakieta, Finoli.
LUK: Komenda, Leon, Nowakowski, Sasak, Sawicki, McCarthy, Thales (libero) - Grozdanow, Czyrek.