Mamy dla Ciebie pomysł na świąteczny prezent dla Mamy, Babci i nie tylko

Mamy dla Ciebie pomysł na świąteczny prezent dla Mamy, Babci i nie tylko

Wigilia Bożego Narodzenia to czas, kiedy wybieramy prezenty dla naszych najbliższych. Dobry prezent musi być trafiony, a także wyjątkowy i oryginalny.Jeśli szukasz podarunku dla kogoś, kto ceni rodzinne tradycje i dawne zwyczaje, uwielbia stare zdjęcia oraz przede wszystkim pyszną śląską kuchnię, to warto przyjrzeć się książce „Pełny bonclok. Tradycje kulinarne w podmiejskich dzielnicach Jastrzębia-Zdroju”. Publikacja autorstwa jastrzębianki - Anny Lerch-Wójcik to wymarzony prezent świąteczny dla babci i mamy, ale nie tylko!

W estetycznie wydanej, bogato ilustrowanej publikacji, autorka, która z wykształcenia jest etnografem, zawarła 66 przepisów na tradycyjne śląskie potrawy. Receptury napisane są oryginalną śląską gwarą, jednak słowniczek wyrazów gwarowych sprawia, że książka jest czytelna dla każdego. Stare fotografie z rodzinnych archiwów oraz współczesne zdjęcia opisywanych potraw sprawiają, że książka „Pełny bonclok” jest atrakcyjna wizualnie.

Książka wydana została w listopadzie 2018 r. i dostępna jest w sklepie internetowym na stronie www.bonclok.pl (45 zł) oraz w sprzedaży stacjonarnej w Księgarni Autorska w Jastrzębiu-Zdroju (50 zł).

 

Artykuł sponsorowany

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami