Jubileuszowa edycja zakończona. "Złote Buki" rozdane

Jubileuszowa edycja zakończona. "Złote Buki" rozdane

W trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Sali Audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wręczono "Złote Buki" czyli nagrody przyznawane przez kibiców GKS-u Katowice.

Tegoroczna edycja plebiscytu była już dziesiątą w historii. Nagroda dla „Wielosekcyjnego odkrycia roku” trafiła w ręce piłkarki Nicoli Wojtas. Jej koleżanka z zespołu Natalia Nosalik odebrała nagrodę dla „Piłkarki roku”. W obecnej edycji plebiscytu po raz pierwszy przyznano nagrodę dla „Hokeisty roku”. Historyczną statuetkę otrzymał Patryk Wronka. Tytuł „Siatkarza roku” przypadł Karolowi Butrynowi, a „Piłkarzem roku” został, podobnie jak przed rokiem, Alan Czerwiński. Choć barwy katowickiego reprezentował tylko wiosną (latem odszedł do Zagłębia Lubin), to i tak zdobył największe uznanie kibiców. Tego dnia w MCK-u królowały jednak przede wszystkim piłkarki. To właśnie awans do I ligi kobiecej drużyny GKS-u Katowice został uznany za „Wydarzenie Roku”.

- Kilka lat temu prezydent Katowic Marcin Krupa wypowiedział kilka znamiennych zdań o wielosekcyjnym GKS-ie, które mieniły się jak spełnienie marzeń o powrocie do potęgi. Wydawało się, że to marzenie odległe. Udało się jednak stworzyć wielosekcyjny klub, z którego możemy być dumni. Cieszymy się, że marka GKS-u pojawia się w tylu tabelach. W pewnych aspektach jest świetnie, ale nie wszystko idzie idealnie, bo nie było oczekiwanego awansu piłkarzy. Liczę, że te słowa zmotywują naszą drużynę. Życzę wszystkim naszym sportowcom szczęścia na boisku, parkiecie i lodowisku, by mogli realizować marzenie o wielkiej GieKSie - mówił Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Na zakończenie gali doszło do jeszcze jednej miłej uroczystości. Najlepszy strzelec w historii piłkarskiej GieKSy i legenda klubu Jan Furtok otrzymał z rąk wiceprezydenta Bojaruna nagrodę specjalną, czyli SuperBuka

Źródło: gkskatowice.eu

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami