Sport przegrywa z koronawirusem. Większość rozgrywek zakończona lub zawieszona (aktualizacja)

Sport przegrywa z koronawirusem. Większość rozgrywek zakończona lub zawieszona (aktualizacja)

Czegoś takiego w historii polskiego sportu jeszcze nie było. Z powodu światowej pandemii koronawirusa poszczególne związki sportowe postanowiły zakończyć trwające zmagania ligowe lub zawiesić je na jakiś czas.

Sport w ostatnich dniach zszedł na dalszy plan. Nic dziwnego, bowiem w życiu bywają ważniejsze sprawy niż rywalizacja w różnorakich dyscyplinach. Teraz wszyscy muszą skoncentrować się na ochronie własnego zdrowia lub życia. Dlatego decyzje dotyczące rozgrywek ligowych nikogo nie powinny w tej sytuacji dziwić. 

O tym, że Polski Związek Hokeja na Lodzie podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi już na łamach naszego portalu informowaliśmy. W ślad za nim poszły inne związki sportowe. Zakończenie ligowej rywalizacji ogłosił też Polski Związek Koszykówki.

Wiemy też, że na pewno (przynajmniej w wyznaczonym do tej pory terminie) nie odbędzie się finałowy turniej siatkarskiego Pucharu Polski mężczyzn. Impreza ta miała być rozegrana w najbliższy weekend (14-15 marca) w katowickim Spodku. Zarząd PlusLigi podjął też decyzję o tymczasowym zwieszeniu siatkarskich rozgrywek.

Od kilku dni wiadomo, że inauguracja rozgrywek na niższych szczeblach została odroczona to nadal nie zapadły ostateczne decyzje dotyczące rywalizacji na szczeblu centralnym.  W piątek (13 marca) Polski Związek Piłki Nożnej, w porozumieniu z Ekstraklasą S.A. zadecydował też o zawieszeniu rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, I i II ligi. Nie odbędą się też zaplanowane na przyszły tydzień dwa mecze półfinałowe Pucharu Polski.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami - powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

W związku z tym SportowaSilesiapl. apeluje do wszystkich kibiców: zamiast kibicować w najbliższych dniach postarajmy się zadbać o swoje bezpieczeństwo - unikajmy większych zbiorowisk, przestrzegajmy zasad higieny, a weekend spędźmy w domach. 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami