Premiera pierwszego tomu Historii Ruchu Chorzów

Symbolicznie o godzinie 19.20 w środę (7 października) Chorzowskim Centrum Kultury rozpoczęło się niezwykłe spotkanie. W premierze książki „Historia Ruchu Chorzów” tom I - część 1 lata 1920-29 wzięło udział wielu wybitnych chorzowian – piłkarzy, trenerów, kibiców.

Sztandar wrócił na Bukową

Dzięki działaniom 64 kibiców GieKSy związanych ze Stowarzyszeniem Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" i we współpracy z historycznym, założonym w 1964 roku, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Górniczy Klub Sportowy "Katowice", sztandar klubu wrócił do jego siedziby.

Rusza Polska Hokej Liga - Skarb Kibica na sezon 2020/2021

Już w piątek (11 września) rozpocznie nowy sezon rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Nasz region w rywalizacji o mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 reprezentować będą cztery drużyny: GKS Tychy, GKS Katowice, JKS GKS Jastrzębie i Zagłębie Sosnowiec

Rusza piłkarska PKO BP Ekstraklasa - Skarb Kibica

Bardzo krótko trwała w tym roku letnia przerwa między sezonami rozgrywek polskiej Ekstraklasy piłkarskiej. Ledwo poznaliśmy mistrza Polski, a już rusza sezon 2020/21. Do tercetu drużyn reprezentujących nasz region, jako beniaminek, po 5 latach przerwy dołączyło Podbeskidzie B-B.

Ostatni taki finał. Mistrz przegrał i oddał szampany

Finałowy mecz rozgrywek o Puchar Polski rozegrany 1 maja 1986 roku na Stadionie Śląskim pomiędzy Górnikiem Zabrze i GKS-em Katowice obrósł legendą. Był to pierwszy triumf katowickiej drużyny w tych rozgrywkach, który zapoczątkował jej najlepszy okres w historii.

Państwo powoli "odmraża" sport zawodowy i amatorski. Wracają: piłka nożna, żużel, tenis, golf, konie, sporty wodne, motorowe, lotnicze etc

Już za tydzień udostępnione zostaną otwarte obiekty, takie jak: stadiony i boiska sportowe, korty tenisowe, pola golfowe, stadniny koni, przywrócona zostanie także możliwość uprawiania sportów wodnych oraz lotnictwa. 4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe. Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy wznowione będą 29 maja, a żużlowej ekstraligi 12 czerwca. Sportowcy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio będą mogli korzystać z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu.

Holenderska zagadka z ćwierćfinału Pucharu UEFA

Obchodzący stulecie istnienia Ruch Chorzów poza spektakularnymi sukcesami na krajowym podwórku może też poszczycić się osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Pierwszą, którą przypominamy jest awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar UEFA w sezonie 1973/74.

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami