Comarch Cracovia nie daje za wygraną. Trzeci mecz finałowy dla Pasów

Walka w finale Polskiej Hokej Ligi trwa w najlepsze: w trzecim meczu Comarch Cracovia pokonała JKH GKS Jastrzębie 2:0. W rywalizacji do czterech zwycięstw jastrzębianie prowadzą 2:1.

Po bezbramkowej pierwszej tercji spotkania rozgrywanego pod Wawelem strzelecką niemoc przełamali gospodarze. Damian Kapica wstrzelił krążek przed bramkę, gdzie powalczył o niego Jeremy Welsh, następnie "guma" poszła na prawą stronę, a tam Jewgienij Sołowjow trafił do pustej siatki.

"Pasy" podwyższyły prowadzenie w 46. minucie. Mateusz Bryk zgubił krążek w tercji rywala na rzecz Sołowjowa. Rosjanin wymienił podania z Kapicą, a następnie trafił do siatki między parkanami Patrika Nechvatala. Jak się okazało był to ostatni gol, jaki padł w tym meczu. Tym samym podopieczni trenera Rudolfa Rohacka odnieśli pierwsze zwycięstwo w finałowej serii, rozgrywanej do czterech zwycięstw, w której jednak wciąż przegrywają 1:2.

Czwarte spotkanie już w środę (31 marca), ponownie w Krakowie na lodowisku przy ulicy Siedleckiego. Początek meczu o 16.00.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Sołowjow (31:28), 2:0 - Sołowjow (45:55).
JKH: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki; Klimicek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips; Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś; Michałowski, Sevcenko, Jarosz, R. Nalewajka.

Stan rywalizacji: 1:2