Klęska GKS-u Katowice w Polkowicach, cenny remis Jastrzębia, ważne zwycięstwo GKS-u Tychy - wyniki 6 kolejki Fortuna I ligi

Wysokiej porażki w Polkowicach w meczu z Chrobrym Głogów doznała drużyna GKS-u Katowice. Niespodziankę sprawił GKS 1962 Jastrzębie remisując z Miedzią Legnica. GKS Tychy wygrał w Sosnowcu i pnie się w górę tabeli.

Faworytem tego starcia była utrzymująca się w czubie tabeli Miedź Legnica, ale dopiero w końcówce pierwszej połowy pojawiły się większe emocje, bo defensywa jastrzębian działała bez zarzutu. Tuż przed przerwą sędzia odgwizdał rzut karny, który wybronił młody golkiper GKS-u Jastrzębie, Mikołaj Reclaf. W 53. minucie Patryk Makuch trafił głową do siatki, zapewniając legniczanom prowadzenie. Pięć minut później Mateusz Słodowy doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się podziałem punktów.

Miedź Legnica - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)
1:0 - Makuch, 53 min.
1:1 - Słodowy, 58 min.
GKS 1962 Jastrzębie: Reclaf - Słodowy, Bojdys, Kuczałek, Kamiński (81. Zalewski) - Witkowski (46. Kulawiak), Feruga (62. Balboa), Handzlik (30. Gulczyński), Zejdler (62. Gajda), Borkała - Rumin.

W 5. minucie Dominik Piła dośrodkował w pole karne, a tam Mikołaj Lebedyński płaskim strzałem pokonał Dawida Kudłę. W 31. minucie wyrównać mógł Marcin Urynowicz, ale w bardzo dobrej sytuacji przestrzelił, a kilka chwil później było już 2:0, kiedy to Mateusz Bochnak zdecydował się na strzał z ostrego kąta i podwyższył prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później GKS trafił w słupek. W drugiej połowie goście nie potrafili zdobyć żadnego gola, a Chrobry... zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Marcel Ziemann, a w doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Mateusz Machaj.

Chrobry Głogów - GKS Katowice 4:0 (2:0)
1:0 - Lebedyński, 5 min.
2:0 - Bochnak, 34 min.
3:0 - Ziemann, 81 min.
4:0 - Machaj, 90 min. (karny)
GKS Katowice: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Woźniak, Sanocki (58. Kozłowski), Błąd, Jaroszek (63. Figiel), Urynowicz, Szymczak (58. Samiec-Talar), Kościelniak (39. Rogala), Pavlas (58. Kiebzak).

W 7. minucie były pomocnik tyszan Wojciech Szumilas uderzył z dystansu i otworzył wynik spotkania. Goście jednak wyrównali już sześć minut później, a dokładniej zrobił to Oskar Paprzycki. W 38. minucie Tomas Malec zdobył drugiego gola dla GKS Tychy. W końcówce Konrad Jałocha bardzo dobrze obronił uderzenie Adriana Trocia i Zagłębie zanotowało trzecią porażkę z rzędu.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2 (1:2)
1:0 - Szumilas, 7 min.
1:1 - Paprzycki, 13 min.
1:2 - Malec, 37 min.
GKS Tychy: Jałocha – Połap, Nedić, Żytek, Wołkowicz – Paprzycki (82. Szymura), J. Piątek – Janiak (79. Kargulewicz), Jaroch (68. Grzeszczyk), Biel (79. Kozina) – Malec (79. K. Piątek).