GKS Jastrzębie: wygrana wbrew przeciwnością losu - wyniki 15. kolejki 2. ligi

Zdziesiątkowana przez wirus jelitówki drużyna GKS-u Jastrzębie pokonała Pogoń Siedlce. Polonia Bytom znów nie wykorzystała atutu własnego boiska i tylko zremisowała z Chojniczanką.

Polonia Bytom podzieliła się punktami z Chojniczanką Chojnice. Wynik meczu ustalony został jeszcze w pierwszej połowie mimo, że w drugiej odsłonie spotkania nie brakowało okazji bramkowych. Gola dla przyjezdnych zdobył Antoni Prałat, natomiast przed przerwą do remisu doprowadził Michał Bedronka.

Polonia Bytom - Chojniczanka 1:1 (1:1)
0:1 - Prałat, 36 min.
1:1 - Bedronka, 45 min.
Polonia: Mirus – Bedronka, Piekarski, Radkiewicz (80. Ropski) – Stefański, Jopek, Konieczny, Ławrynowicz – Zieliński (64. Andrzejczak), Wolny. Ściślak.

GKS Jastrzębie przystępował z kilkoma wymuszonymi zmianami w składzie, co było spowodowane grypą jelitową. Z tego też powodu w ostatniej chwili do gry zgłoszeni zostali 16-letni zawodnicy rezerw: Arkadiusz Oślizło oraz Gracjan Sajdak, a także… w roli bramkarza Dawid Pędziałek, czyli asystent trenera Piotra Dziewickiego. Te przeciwności losu nie zdeprymowały gospodarzy, którzy po 23. minutach gry prowadzili już 2:0 po golach Kamila Jadacha i Joao Guilherme. Pod koniec meczu goście po rzucie karnym zdobyli kontaktowego gola, ale nie byli w stanie zrobić nic więcej i komplet punktów pozostał przy Harcerskiej.

GKS Jastrzębie - Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)
1:0 - Jadach, 14 min.
2:0 - Guilherme, 23 min.
2:1 - Demianiuk, 89 min. (karny)
GKS Jastrzębie: Trojanowski – Fietz, Rogala, Zakharchenko, Boruń – Maszkowski, Lech – Vaz (76. Sajdak), Guilherme, Jadach – Bednarski.