Polonia wyszarpała zwycięstwo. GKS Jastrzębie nie utrzymał prowadzenia - wyniki 16. kolejki 2. ligi

Sporo emocji zafundowały swoim kibicom w 16. kolejce 2. ligi obie górnośląskie drużyny występujące na tym poziomie. Polonia Bytom w niezwykłych okolicznościach odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie pokonując Olimpię Elbląg, a GKS Jastrzębie był bliski zainkasowania kompletu punktów w Puławach.

Niesamowity, lecz na całe szczęście zwycięski scenariusz meczu z Olimpią Elbląg przyniósł drużynie Polonii Bytom upragnione trzy punkty. Spotkanie zaczęło się niefortunnie dla gospodarzy, którzy po kwadransie gry przegrywali 0:1. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Macieja Spychałę najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Kuczałek i głową pokonał Eryka Mirusa. Na wyrównanie trzeba było poczekać do ostatniej akcji pierwszej połowy. Po zagraniu Dominika Budzika faulowany w polu karnym przez Łukasza Sarnowskiego był Dawid Wolny. Sędzia Robert Marciniak pokazał młodzieżowcowi z Elbląga żółtą kartkę, a popularny Wolniak stanął przed szansą z jedenastu metrów, którą bez problemu wykorzystał.

Kiedy zanosiło się, że mecz zakończy się podziałem punktów gospodarze zadali decydujący cios. W piątej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki zza pola karnego dobiegł Lucjan Zieliński i nie namyślając się długo oddał strzał, po którym piłka pomiędzy nogami Andrzeja Witana trafiła do siatki Olimpii.

Polonia Bytom - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
0:1 - Kuczałek, 16 min.
1:1 - Wolny, 45 min. (karny)
2:1 - Zieliński, 90 min.
Polonia: Mirus – Bedronka, Piekarski, Radkiewicz – Budzik (81. Ochwat), Gajda, Jopek (71. Krzemień), Ławrynowicz – Andrzejczak (62. Zieliński), Wolny (71. Ropski), Ściślak.

GKS Jastrzębie był bliski odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w bieżącym sezonie. Zespół trenera Piotra Dziewickiego prowadził w Puławach z tamtejszą Wisłą już 2:0 po golach Sebastiana Rogali i Michała Bednarskiego. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola. Ich napór w drugiej połowie przyniósł efekt w postaci wyrównującego trafienia autorstwa Karola Noiszewskiego

Wisła Puławy - GKS Jastrzębie 2:2 (1:2)
0:1 - Rogala, 20 min.
0:2 - Bednarski, 36 min.
1:2 - Janicki, 41 min.
2:2 - Noiszewski, 63 min.
GKS Jastrzębie: Trojanowski – Boruń, Rogala, Zacharczenko, Fietz – Guilherme, Matuszek, Maszkowski, Jadach (52. Togitani), Gołuch (65. Kargul-Grobla, 86. Ali) – Bednarski (65. Zych).