Emocje w trzecioligowych derbach

Emocjonujący przebieg miał trzecioligowy pojedynek dwóch śląskich drużyn. Ostatecznie Unia Turza zremisowała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:2.

Spotkanie Unii z beniaminkiem III ligi anonsowane było jako rewanż za ubiegłoroczne baraże. Niewiele ponad 12 miesięcy wcześniej obie drużyny spotkały się w dwumeczu, którego stawką był awans na trzecioligowy szczebel. Wówczas lepsza okazał się drużyna z Turzy. W czerwcu bieżącego roku Gwarek w barażach wygrał z Decorem Bełk i teraz obie ekipy mogą rywalizować ponownie na tym samym szczeblu.

Niedzielny pojedynek rozpoczął się dla gospodarzy koszmarnie. Już pierwsza akcja zespołu z Tarnowskich Gór zakończyła się sukcesem. Minęło ledwie 30 sekund od rozpoczęcia meczu, a już Tadeusz Urbainczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Musiołem i umieścił piłkę w bramce. Piłkarze Unii rzucili się do odrabiania strat, ale długo nie potrafili przekuć swojej przewagi na wyrównujące trafienie. Udało im się to dopiero dziesięć minut po przerwie. Duża w tym zasługa Sławomira Musiolika. Pomocnik gospodarzy był niezwykle aktywny. To po jego akcji sędzia podyktował rzut karny, który Dawid Hanzel zamienił na gola.

Dwadzieścia minut później znów w roli głównej wystąpił Musiolik. Po jego uderzeniu z ostrego kąta bramkarz Gwarka odbił piłkę przed siebie, a na to tylko czekał Hanzel. Napastnik Unii nie zwykł marnować takich sytuacji.
Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo. Znów nie popisała się defensywa Unii, która po rzucie rożnym nie upilnowała stojącego na polu karnym Adriana Sikory. Ten strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Unia Turza – Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 (0:1)
0:1 – Urbainczyk, 1 min.
1:1 – Hanzel, 55 min. (karny)
2:1 – Hanzel, 75 min.
2:2 – Sikora, 82 min.
Unia: Musioł – Staniczek, Kuczok, Zarychta, Okraszewski (46. Powała), Glenc, Gładkowski (72. Domin), Musiolik, Dar. Pawlusiński, Szymiczek, Hanzel.
Gwarek: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Jarka, Timochina, Śliwa, Stanik (57. Sołdecki), Pączko, Pach, Urbainczyk (66. Sikora), Cymerys.