Strzeleckie fajerwerki w Pawłowicach, Bielsku i Brzegu i 1. porażka Jastrzębia - wyniki 13. kolejki III ligi (video)

Zawodnicy Pniówka (pomarańczowe koszulki) zrehabilitowali się za derbową porażkę i w 13. kolejce odnieśli najwyższe zwycięstwo Zawodnicy Pniówka (pomarańczowe koszulki) zrehabilitowali się za derbową porażkę i w 13. kolejce odnieśli najwyższe zwycięstwo

W tytułowych trzech spotkaniach, padło aż 20 goli! W "górniczych" derbach lepsze były rezerwy Górnika, co oznacza pierwszą, ligową porażkę GKS-u 1962.

"13"-tka okazała się pechowa dla podopiecznych Jarosława Skrobacza. W śląskich derbach na poziomie III ligi, rezerwy Górnika grające tylko młodzieżowym składem, minimalnie pokonały lidera z Jastrzębia. Była to dopiero pierwsza porażka GKS-u 1962 w obecnych rozgrywkach i w ogóle pierwsza od maja br. - czyli od 26. spotkań ligowych i pucharowych!

Mecz na stadionie MOSiR-u Sparty był dość ostry i obfitował w sporą ilość kartek. Jedynego gola dla drużyny trenera Józefa Dankowskiego zdobył w "nomen-omen" 26. minucie meczu - Andrzej Trubeha, który wykorzystał juniorski błąd w szeregach gości.

W drugiej odsłonie piłkarze z Jastrzębia próbowali wyrównać. M.in. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Musioł, a dobitka Adriana Kopacza do pustej bramki była niecelna! Ich nadzieje zgasły w 65. minucie, kiedy to z boiska, z czerwona kartką wyleciał stoper Piotr Pacholski. W przewadze swoje szanse mieli też gospodarze, ale wynik nie uległ już zmianie.

Górnik II Zabrze - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)

(Trubeha 26)
Górnik II Z.: Szymański - Dyląg, Gruszka, Kiklasz (93' Gajda), Mandrela - Pieczur, Pikul (64' Lasik), Teichmann, Wajsak - Wolsztyński, Trubeha (83' Joachim).
GKS J-bie: Drazik - Zajączkowski, Kawula, Pacholski, Kulawiak (86' Szepeta) - Kopacz (55' Szczęch), Musioł (60' Caniboł), Tront, Weis - Szczepan, Jadach.
Żółte kartki: Wajsak, Lasik, Szymański oraz Szczęch i Kawula. Czerwona kartka: Pacholski (64').

W Pawłowicach gracze Pniówka "odreagowali" ubiegłotygodniową, wysoką porażkę w Jastrzębiu. "Ofiarą" podopiecznych Jana Wosia padli piłkarze rezerw Miedzi Legnica. Gospodarze sprawę rozstrzygnęli już pod koniec I połowy, gdy w przeciągu 8. minut trzykrotnie pokonali bramkarza "Miedzianki".

Ciekawostka jest że każdego gola dla Pniówka strzelał inny zawodnik. Honorową bramkę dla legniczan w 86. minucie zdobył znany z występów w 1. lidze - Adrian Woźniczka. W doliczonym czasie gry bramkarz miejscowych - Bartosz Szelong, obronił natomiast rzut karny!

Pniówek Pawłowice Śląskie - Miedź II Legnica 6:1

(Arkadiusz Przybyła 34, Michał Szczyrba 35, Bartosz Semeniuk 42, Adam Krakowski 57, Kamil Glenc 82, Arkadiusz Lalko 90 - Adrian Woźniczka 86)
Pniówek: Szelong - Adamek (Lalko), Goik (Nowak), Kukla, Semeniuk - Przybyła, Benek, Kostecki, Krakowski (Glenc) - Szczyrba (Mazurek) - Majsner.

Mocno osłabiony kadrowo beniaminek Unia Turza Śląska, nie dał rady ekipie z Cygańskiego Lasu w Bielsku-Białej. Rekord nie miał litości i rozgromił podopiecznych Piotra Haudera 5:2. W ciężkich warunkach, na grząskim boisku, przez cały mecz przewagę posiadali gospodarze, w szeregach których wyróżnił się strzelec dwóch bramek - Dawid Nagy.

Co najmniej trzy gole padły po fatalnych błędach obu golkiperów. Pocieszeniem dla kibiców z Turzy może być tylko fakt, iż bramki dla ich zespołu strzelali młodzieżowcy. W I połowie uczynił to 19-letni Dawid Pawlusiński, a tuż przed końcem meczu, o rok młodszy Szymon Gałecki.

Rekord Bielsko-Biała - Unia Turza Śląska 5:2 (2:1)

(Dawid Nagi 26, 53, Damian Hilbrycht 41, Dawid Ogrocki 57, Kamil Żołna 81 - Dawid Pawlusiński 38, Szymon Gałecki 89)
Rekord B-B: Żerdka - Maślorz, Bojdys, Rucki, Dudek (59' T. Franusik) - Gaudyn (70' Skrzypiec), Nagi, Szędzielarz, Żołna, Hilbrycht (77' Haczek) - Ogrocki (66' Hałat).
Unia T.: Musioł - Markiewicz (67' Bochenek), Radler, Szymiczek, Jagła - Dawid Pawlusiński (90' Grabiec) Kuczok, Gałecki, Dariusz Pawlusiński, Sitnik (89' Konopek) - Kulczyk (56' Staniczek.
Żółta kartka: Dawid Pawlusiński (53')

Z porażki jastrzębian nie skorzystali piłkarze wicelidera Stali Brzeg, którzy po bardzo emocjonującym meczu - zremisowali 3:3 ze Ślęzą Wrocław. Beniaminek z Opolszczyzny decydującego gola stracił już w doliczonym czasie gry. Gdyby utrzymał prowadzenie, to przesunąłby się z powrotem na fotel lidera.

Tyle samo punktów, co brzeżanie i tylko dwa straty do Jastrzębia mają po tej serii gier zawodnicy Ruchu Zdzieszowice, którzy bez problemu 2:0 ograli Piasta Żmigród, po bramkach Dariusza Zapotocznego oraz Łukasza Damrata. Szanse na zbliżenie się do prowadzącej "trójki" stracili w niedzielę podopieczni Rafała Góraka, którzy 0:2 przegrali z rezerwami Śląska we Wrocławiu.

Wyniki 13. kolejki III ligi:
Sobota (22 października)
Górnik II Zabrze - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)
Ruch Zdzieszowice - Piast Żmigród 2:0 (1:0)
(Dariusz Zapotoczny 37, Łukasz Damrat 76)
Rekord Bielsko-Biała - Unia Turza Śląska 5:2 (2:1)
Górnik Wałbrzych - Olimpia Kowary 1:0 (0:0)
(Denis Dec 90)
Pniówek Pawłowice Śląskie - Miedź II Legnica 6:1 (3:0)
Stal Brzeg - Ślęza Wrocław 3:3 (2:2)
(Krzysztof Gancarczyk 27, Łukasz Żegleń 44, 73 - Kornel Traczyk 16, Patryk Szczebelski 42, Maciej Firlej 88)
Falubaz Zielona Góra - Lechia Dzierżoniów 2:2 (0:1)
(Paweł Słonecki 49 (s), Adrian Droszczak 65 - Paweł Słonecki 39, Bartosz Tomkiewicz 72)
Skra Częstochowa - KS Polkowice 0:0
Niedziela (23 października)
Śląsk II Wrocław - BKS Stal Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
(Daniel Łuczak 72, Maciej Matusik 80)

Media

Skrót meczu III ligi: Rekord Bielsko-Biała - Unia Turza Śląska (źródło: Śląskie TV)