[18. kolejka IV ligi] W grupie I: Emocjonujące derby Będzina, a "Cidry" odrabiają straty. W grupie II: Bełk powiększa przewagę

W grupie I piłkarze strzelili aż 19. goli w sześciu spotkaniach, natomiast ich koledzy z grupy II byli bardziej "oszczędni" w trafianiu do siatki - 11. bramek w 8. meczach. W obu grupach doszło do kilku niespodzianek.

W grupie "północnej" punkty na własnym boisku zgubił lider - Gwarek Tarnowskie Góry, który mimo iż prowadził do przerwy, to dał sobie wbić wyrównującego gola na początku drugiej połowy. Z takiego wyniku najbardziej ucieszyli się w Radzionkowie, gdzie popularne "Cidry", dzięki golom z drugiej połowy Kulińskiego i Wojsyka - wygrały 2:0 z MKS-em Myszków i drobiły dwa punkty straty do lidera.

Najwięcej bramek i emocji było w Katowicach oraz w "zagłębiowskich" derbach.  Rezerwy "GieKSy" do remisu w meczu z Polonią Poraj doprowadziły dopiero w doliczonym czasie gry. W derbach Będzina wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale szczęście również w doliczonym czasie gry uśmiechnęło się do piłkarzy RKS-u Grodziec, którzy 3:2 pokonali gospodarzy z Sarmacji.

Żadnego gola nie zobaczyli natomiast kibice w Siewierzu, gdzie Przemsza podzieliła się punktami ze Slavią Ruda Śląska.W niedzielę, w Chorzowie "wzmocnione" rezerwy "Niebieskich" (m.in.: Bargiel, Oleksy czy Arak) - nie dały żadnych szans wiceliderowi z Zawiercia. Bramki padały już od pierwszego gwizdka arbitra. W ciągu 9. minut kibice zobaczyli aż trzy trafienia. W meczu "dwójek" Rakowa i Piasta - remis 2:2. Warto zwrócić uwagę, iż w aż czterech spotkaniach, piłkarze strzelali  już w doliczonym czasie gry!

Z kolei w grupie "południowej", powoli goniącemu peletonowi ucieka liderujący Decor Bełk, który bez najmniejszych problemów pokonał Granicę Ruptawa - rewanżując się tym samym rywalom za jesienną "wtopę" 0:5 w Ruptawie. Za jego plecami punkty pogubili rywale. GKS Radziechowy-Wieprz w emocjonującym spotkaniu "tylko" zremisował 1:1, z chcącą się utrzymać Iskrą Pszczyna. Niespodzianką "in minus" jest także dla miejscowych kibiców bezbramkowy wynik w Czańcu, gdzie LKS nie dał rady beniaminkowi - Wilkom Wilcza.

W Landku Spójnia przegrała po golu samobójczym z Polonią Łaziska Górne. Wręcz sensacyjny rezultat padł natomiast w Suszcu, gdzie miejscowy autsajder - Krupiński, wygrał dopiero drugie spotkanie w sezonie, pozostawiając w pobitym polu rewelacyjnego beniaminka z aspiracjami - MKS Lędziny.

W bardzo ważnym meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli, Unia Racibórz odprawiła z kwitkiem Concordię Knurów i przynajmniej na chwilę złapała trochę spokoju. W niedzielnym spotkaniu rezerwy Podbeskidzia rozbiły aż 4:0 czołowy team IV ligi - Drzewiarza Jasienica. Hattrickiem popisał się w tym meczu doświadczony i znany z występów w Lotto Ekstraklasie - Sławomir Cienciała.