Klęska GKS-u Tychy, Woźniak uratował GKS Katowice, Korona za silna dla GKS-u 1962 Jastrzębie - wyniki 3. kolejki Fortuna I ligi

Nie był to udany weekend dla śląskich pierwszoligowców. GKS Katowice wyrwał punkt w ostatniej minucie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. GKS Tychy został rozbity przez Miedź Legnica, a GKS 1962 Jastrzębie przegrał w Kielcach.

Drużyna trenera Artura Derbina była bezradna w starciu z dobrze zorganizowanym zespołem Miedzi. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat, ale później dwukrotnie Krzysztof Drzazga i raz Patryk Makuch pokonali Konrada Jałochę. Tyszan nie było stać nawet na honorowe trafienie. Po trzech kolejkach drużyna GKS Tychy ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt i spory materiał do przemyśleń.

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:3 (0:0)
0:1 – Drzazga, 50 min.
0:2 – Drzazga, 57 min. (karny)
0:3 – Makuch, 84 min.
GKS: Jałocha – Mańka, Nedić, Szymura (64. Paprzycki), Wołkowicz – Janiak (80. Staniucha), Steblecki (64. J. Piątek), Żytek, Grzeszczyk, K. Piątek (64. Kargulewicz) – Malec (64. Jaroch).

Jastrzębianie meczu w Kielcach wcale nie musieli przegrać. Ich gra wyglądała bowiem całkiem przyzwoicie, a nawet przez dłuższy czas sprawiali lepsze wrażenie niż gospodarze. Niestety dla zespołu trenera Jacka Trzeciaka przytrafiły mu się dwa błędy w defensywie, które bezlitośnie wykorzystali Adam Frąszczak i Jakub Łukowski.

Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (2:1)
1:0 - Frąszczak, 3 min.
1:1 - Kamiński, 15 min.
2:1 - Łukowski, 45 min.
GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Borkała, Słodowy, Bojdys, Witkowski, Kamiński (77. Zalewski), Kuczałek, Balboa (46. Feruga), Handzlik (69. Jadach), Gajda (59. Niewiadomski), Rumin.

Kiedy po 21. minutach gry GKS Katowice przegrywał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2 niewielu kibiców katowickiego zespołu wierzyło, że ten mecz może zakończyć się dla niego szczęśliwie. Jednak jeszcze przed przerwą Adrian Błąd zdobył kontaktowego gola. Na wyrównanie gospodarze czekali do ostatniej minuty, kiedy to gola na wagę drugiego punktu w sezonie zdobył rezerwowy Arkadiusz Woźniak.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:2)
0:1 - Gach, 12 min.
0:2 - Biliński, 21 min.
1:2 - Błąd, 33 min.
2:2 - Woźniak, 90 min.
GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (81. Woźniak), Jędrych, Kołodziejski, Rogala (64. Sanocki) - Kościelniak (77. Kozłowski), Błąd, Jaroszek (64. Repka), Figiel, Pavlas - Szymczak (71. Samiec-Talar).