Tylko ROW wraca z tarczą - podsumowanie 5. kolejki II ligi

ROW 1964 Rybnik przywozi zwycięstwo z wyjazdu do Kołobrzegu. Rozwój Katowice i Polonia Bytom wracają niestety na tarczy.

Bardzo cenne, a zarazem niespodziewane punkty znad morza przywozi rybnicki ROW. Trzy punkty zapewnił podopiecznym Dietmara Brehmera na kwadrans przed końcem Witold Cichy, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Kotwicy. Mimo przewagi miejscowych, rybniczanie dowieźli zwycięstwo do końca. Dzięki temu zanotowali awans na 7. miejsce w tabeli.

Kolejny raz przegrywa Rozwój, który nie dał rady Puszczy w Niepołomicach. Po godzinie gry, gospodarze wykorzystali rzut karny, po wcześniejszej ręce Dawida Kaszoka. Na 2:0 10 minut później podwyższył głową ponownie Maciej Domański. Drużynę Mirosława Smyły stać było tylko na honorowe trafienie Mateusza Września w 84. minucie meczu. Spadkowicz z I ligi zakotwiczył po tej kolejce w strefie spadkowej.

Po raz pierwszy w sezonie przegrali Poloniści, którzy na Pomorzu dali sobie wbić aż 4 bramki. Już po kwadransie zespół Ireneusza Kościelniaka stracił gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Zadanie Gryfowi ułatwił tuż po przerwie Kamil Zalewski, wylatując z boiska za drugą żółta kartkę. Wkrótce bytomian rozmontował skrzydłowy Mariusz Klimczak, który w dwie minuty zaaplikował Ślązakom dwie bramki. Końcowy akord to sprytny lob w doliczonym czasie gry autorstwa Michała Marczaka.

Puszcza Niepołomice - Rozwój Katowice 2:1 (0:0)

1:0 - M. Domański, 64 min (karny)

2:0 - M. Domański, 74 min

2:1 - Wrzesień, 84 min

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Zagórski (64' Furtak), Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk - Żurek (57' Krzysztoń), Kotwica, Uwakwe (90' Kuliga), M. Domański, Łączek – Orłowski (62' Gajewski).

Rozwój Katowice: Golik - Mielnik, Domański (25' Kopczyk), Jaroszek, Kowalski - Kaszok, Kapias - Marszalik (78' Ostaszewski), Szatan (78' Sobotka), Wrzesień - Duda (71' Żak).

Żółte kartki: Czarny, Łączek, Stawarczyk oraz Kowalski, Żak.

Gryf Wejherowo - Polonia Bytom 4:0 (1:0)

1:0 - Piotr Kołc, 16 min.

2:0 -  Adrian Klimczak, 68 min.

3:0 -  Adrian Klimczak, 70 min.

4:0 - Michał Marczak, 90 min.

Gryf Wejherowo: Leleń - Mońka, Bednarski (69' Szur), Nadolski, Dampc - Czychowski (66' Marczak), Łysiak, Czerwiński, Kołc, Klimczak (84' Goerke) - Chwastek (77' Ciechański)

Polonia Bytom: Perdijic - Rylukowski (65' Kuzdra), Szal, Janosik, Szyndrowski - Setlak (62' Januszkiewicz), Zalewski, Ceglarz (56' Stefański), Lachowski (59' Chrabąszcz), Musiolik - Kowalczyk

Żółte kartki: Goerke oraz Ceglarz, Zalewski, Szal, Zalewski

Czerwona kartka: Zalewski 49' (druga żółta)

Kotwica Kołobrzeg - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:0)

0:1 - Witold Cichy, 74 min.

Kotwica Kołobrzeg: Błąkała - Chouwer (46' Jagiełło), Poznański, Witt,  Szywacz - Janeczko (46' Zieliński), Świechowski, Lewiński (82' Paprzycki),  Bartlewski (74' Załęcki), Żmijewski -  Giel.

ROW 1964 Rybnik: Kajzer - Cichy, Jary, Balul, Gojny - Slisz, Nowak - Jaroszewski (64' Koch), Tkocz (89' Dzierbicki), Polak (90' Spratek) – Drozdowski.

Żółte kartki: Lewiński, Świechowski, Szywacz (wszyscy Kotwica)

Pozostałe mecze 5. kolejki II ligi:

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:1 (Łukasz Pietroń 15' - Mohamed Essam 26')

Warta Poznań - Polonia Warszawa 1:0 (Michał Ciarkowski 16')

GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0

Legionovia Legionowo - Raków Częstochowa 0:0

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Zambrów 3:0 (Marcin Stefanik 22', Konrad Stępień 47', Daniel Koczon 54')

Radomiak Radom - Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (Mateusz Stąporski 1', Chinonso Agu 20' - Maciej Kazimierowicz 75')

źródło: inf. własna / 90minut.pl