Jak po grudzie - wyniki 24. kolejki 2. ligi

Jak po grudzie idzie zdobywanie punktów piłkarzom GKS-u Jastrzębie i Polonii Bytom. W 24. kolejce drugoligowych zmagań jastrzębianie przegrali z Olimpią Elbląg, a poloniści, mimo że prowadzili już 3:0, tylko zremisowali z Pogonią Siedlce.

Pierwszy gol w meczu jastrzębskiego GKS-u z Olimpią Elbląg padł w 20. minucie spotkania: po wrzucie piłki z autu goście wywalczyli rzut karny. Faulował Jewgienij Zacharczenko, a piłkę na 11 metrze ustawił doskonale w Jastrzębiu-Zdroju znany Adam Żak. Były napastnik GKS-u mocnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Grzegorza Drazika. Gospodarze do wyrównania doprowadzili krótko po przerwie. W polu karnym Olimpii sfaulowany został Karol Fietz, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Michał Bednarski. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo, bo po dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony Jakub Sangowski strzałem głową z bliska ustalił wynik meczu. GKS kończył mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Joao Guilherme.

GKS Jastrzębie - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)
0:1 - Żak, 21 min. (karny)
1:1 - Bednarski, 51 min. (karny)
1:2 - Sangowski, 58 min.
GKS Jastrzębie: Drazik - Lech, Baranowski, Zacharczenko - Iskra, Fietz, Ali (46. Chmarek), Kiebzak (68. Gołuch), Kargul-Grobla (46. Guilharme) - Boruń - Bednarski (80. Zych).

Kiedy po pół godzinie gry Polonia Bytom prowadziła w Siedlcach 3:0 chyba nikt nie przypuszczał, że ten mecz zakończy się remisem. Po trafieniu Daniela Ściślaka i dwóch golach Kamila Wojtyry poloniści byli przekonani, że przywiozą do Bytomia komplet punktów. Tymczasem w drugiej połowie zespół trenera Łukasza Tomczyka całkowicie oddał inicjatywę gospodarzom za co został surowo ukarany. Pogoń potrzebowała niespełna pół godziny, by doprowadzić do wyrównania.

3:3 - Nowak, 78 min.
Polonia: Szymkowiak – Farbiszewski, Cichocki, Bedronka – Romanowski, Gajda, Ściślak (65. Krzemień), Szmigiel – Żagiel (62. Steblecki), Wojtyra (76. Wolny), Zieliński (67. Andrzejczak).

Wyniki pozostałych spotkań 24. kolejki:

Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:0

Wisła Puławy - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1)
0:1 - Wolsztyński, 21 min. (karny)
1:1 - Giel, 50 min.
1:2 - Wolsztyński, 53 min.
1:3 - Bartków, 58 min.

Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań 1:1 (0:1)
0:1 - Pacławski, 42 min. (karny)
1:1 - Woźniak, 53 min.

Radunia Stężyca - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
0:1 - Jnuir, 42 min.
1:1 - Łuczak, 50 min. (karny)

Chojniczanka - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Vitalucci, 86 min.

Stal Stalowa Wola - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:1)

18.  Olimpia Grudziądz 24 22 24-33

Zestaw par 25. kolejki: 15 marca (piątek): Skra Częstochowa - Chojniczanka, Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg, 23 marca (sobota): Sandecja Nowy Sącz - ŁKS II Łódź, KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz - Radunia Stężyca, 24 marca (niedziela): Hutnik Kraków - Stal Stalowa Wola, Polonia Bytom - Wisła Puławy. Mecz Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie II Lubin został przełożony na 9 kwietnia, a mecz Lech II Poznań - GKS Jastrzębia na 10 kwietnia.