Drugoligowe derby w Rybniku

Dla ROW-u 1964 Rybnik i Polonii Bytom derbowy mecz będzie okazją do przełamania niemocy. Gospodarze powalczą o pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w sezonie. Goście będą chcieli przerwać serię bolesnych porażek.

Dzisiaj (2 września) na stadionie przy ul. Gliwickiej spotkają się drużyny, które w różnych nastrojach rozpoczęły sezon. Rybniczanom zdobywanie punktów idzie jak po grudzie. Na własnym boisku nie zdołali jeszcze odnieść zwycięstwa.

Trener Dietmar Brehmer przebudował defensywę rybnickiego zespołu, ale w ostatnim meczu w Częstochowie przegranym z Rakowem 1:3 wszystkie gole dla gospodarzy padły po indywidualnych błędach zawodników z linii obrony. W meczu z Polonią szkoleniowiec ROW-u nie będzie mógł skorzystać z usług dwóch młodzieżowców – Bartosza SliszaRadosława Dzierbickiego, którzy grają w reprezentacji Polski  do lat 18 w Turnieju Czterech Narodów w Szwecji.

Bytomianie rozpoczęli sezon rewelacyjnie. Szybko odrobili stratę czterech minusowych punktów, jakimi klub został ukarany za niespełnienie wymogów licencyjnych. Jednak dwa ostatnie mecze w wykonaniu podopiecznych trenera Ireneusza Kościelniaka były fatalne. Polonia przegrała po 0:4 z Gryfem Wejherowo i Legionovią Legionowo. W Rybniku poloniści z pewnością będą chcieli przerwać tę złą serię.

Początek spotkania wyznaczony został na godz. 19.00. Poprowadzi je sędzia Dawid Bukowczan z Żywca.