Remis Polonii Bytom na inaugurację rundy wiosennej

Nie udało się drużynie Polonii Bytom utrzymać prowadzenia w zaległym meczu 20. kolejki 2. ligi z Skrą Częstochowa. Gospodarze po golu straconym w doliczonym czasie gry stracili szansę na wydostanie się u progu rundy wiosennej ze strefy spadkowej.

Polonia objęła prowadzenie w 24. minucie gry. Niezwykle aktywny Patryk Romanowski zdecydował się na indywidualny rajd, w efekcie czego wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry dal gospodarzom prowadzenie! Po dośrodkowaniu do piłki dopadł Tomasz Gajda i umieścił ją w siatce. Skra wyrównała na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Po wrzutce z wolnego Jan Ciućka opanował piłkę w szesnastce Polonii o wrzucił na głowę Macieja Masa, który głową pokonał Karola Szymkowiaka.

Trener Łukasz Tomczyk zdecydował się na pierwsze zmiany w 62. minucie: Dawida Wolnego i Filipa Żagla zastąpili Kamil Wojtyra i Konrad Andrzejczak. Właśnie ostatni z wymienionych zaliczył prawdziwe wejście smoka. Tuż po zameldowaniu na murawie Andrzejczak pociągnął indywidualnie w stronę pola karnego i przepięknym strzałem z dystansu trafił tuż pod poprzeczkę dając Polonii prowadzenie. Niestety wyniku 2:1 nie udało się bytomianom dowieźć do ostatniego gwizdka sędziego. W doliczonym czasie gry Mas wpisał się drugi raz na listę strzelców, po czym arbiter zakończył spotkanie.