Strata bez konsekwencji - podsumowanie 22. kolejki III ligi

Lider GKS 1962 Jastrzębie nie wygrał drugiego meczu z rzędu, ale nadal zachowuje sześć punktów przewagi nad Ruchem Zdzieszowice. Wysokiej porażki na własnym boisku doznał Pniówek Pawłowice.

Jastrzębianie długo nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Piasta. Co gorsza po pół godzinie gry przegrywali 0:1. Piotr Pacholski zagrał w obrębie własnego pola karnego ręką i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Na gola zamienił go Krystian Jajko. Gospodarze dopiero na dziewięć minut przed końcem zdołali doprowadzić do wyrównania. Nie po raz pierwszy w tym sezonie napastników GKS-u wyręczył stoper Kamil Szymura.

- Kluczem do osiągnięcia przewagi była większa determinacja, bardziej walczyliśmy o piłkę bezpośrednio po stracie i odzyskiwaliśmy ją bardzo często na połowie przeciwnika. Szkoda tego karnego, bo takie rzuty karne irytują. Nie są one wynikiem jakiejś sytuacji, tylko to była przypadkowa ręka. Musieliśmy gonić wynik i z perspektywy meczu remis oceniam jako sprawiedliwy. Kolejny raz podkreślam, że te remisy też trzeba przyjmować z pokorą - mówił po meczu trener GKS-u Jarosław Skrobacz.

Klęski przed własną publicznością doznał Pniówek Pawłowice. Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przyjezdnych. Piłkę na połowie miejscowych przejął Dominik Bronisławski, który następnie popisał się pięknym uderzeniem z woleja z 16 metrów i futbolówka znalazła drogę do siatki. Akcję prawą flanką zainicjował Bronisławski, który następnie dorzucił do Sebastiana Surmaja. Jego uderzenie głową golkiper Pniówka zdołał co prawda obronić, ale dobitka pomocnika Górnika okazała się już celna. W końcówce wałbrzyszanie w pięknym stylu wypunktowali bezradnych momentami rywali. W 81 po rzucie rożnym Kamila Sadowskiego gospodarze przenieśli futbolówkę poza linię końcową i sędzia nakazał rozpoczęcie gry z prawego narożnika boiska. Tym razem do piłki podszedł Marcin Morawski, który idealnie dograł na głowę Sadowskiego, a ten celnym strzałem ustalił zdecydowaną wygraną Górnika.

Nadal bez wygranej na wyjeździe w tym sezonie pozostaje Unia Turza. Tym razem zespół trenera Piotra Haudera przegrał w Bielsku-Białej z Stalą. Gospodarze pod koniec pierwszej połowy nie wykorzystali rzutu karnego. Pechowym strzelcem okazał się Artur Pląskowski, który trafił w poprzeczkę. napastnik Stali zrehabilitował się po przerwie. W 57. minucie gry zdecydował się on na strzał zza pola karnego i piłka wpadła do bramki Unii.

W derbowym meczu w Częstochowie, Skra zremisowała 1:1 z Rekordem, natomiast rezerwy Górnika niespodziewanie poległy w Zabrzu w starciu z beniaminkiem z Zielonej Góry.  Na boisku Sparty, "złotego" gola dla Falubazu już w 16. minucie strzelił Albert Cipior.