Pierwsze zwycięstwo Niebieskich! Falstart Górnika - wyniki 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy

W drugiej kolejce kibice Ruchu Chorzów doczekali się pierwszego zwycięstwa swojej drużyny. W Gliwicach ekipa Niebieskich pokonała ŁKS Łódź 2:0. Martwią się sympatycy Górnika Zabrze. Zespół trenera Jana Urbana przegrał drugi mecz z rzędu. Tym razem uległ Warcie Poznań. Punkt w Mielcu zdobył Piast Gliwice.

Ogromna radość w szeregach Niebieskich! W Gliwicach Ruch pewnie pokonał ŁKS. Już po kwadransie gry podopieczni trenera Jarosława Skrobacza prowadzili po golu strzelonym przez Kacpra Michalskiego. Później inicjatywę przejęli łodzianie i kilka razy byli bliscy wyrównania. Najbliżej zdobycia gole goście byli w ostatniej minucie pierwszej części meczu, ale piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił Michalski.

Kiedy w 75. minucie Daniel Szczepan idealnym podaniem obsłużył Tomasza Swędrowskiego, a ten podwyższył na 2:0 pewne było, że Ruch tego meczu nie przegra. ŁKS kończył w dziesiątkę, bo w 83. minucie Michał Mokrzycki ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
1:0 - Michalski, 14 min.
2:0 - Swędrowski, 75 min.
Ruch: Bielecki – Szywacz, Sadlok, Kasolik – Michalski, Szymański, Swędrowski (90. Feliks), Wójtowicz – Juliusz Letniowski (61. Firlej), Szczepan (88. Steczyk), Starzyński (61. Szur).

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim wyglądał podobnie jak pierwszy występ Górnika w tym sezonie. Goście starali się przejąć kontrolę nad grą, częściej przejawiali inicjatywę w akcjach ofensywnych, ale w okresie ich przewagi gola zdobyli poznaniacy. Kryspin Szcześniak blisko swojego pola karnego stracił piłkę, którą przejął Stefan Savic. Szcześniak ruszył za pomocnikiem Warty i w niegroźnej jeszcze sytuacji, lecz już w obrębie pola karnego sfaulował rywala. Sędzia Krzysztof Jakubik nie wahał się ani przez chwilę, wideoweryfikacja też była niepotrzebna. Egzekwujący karnego Kajetan Szmyt zmylił Daniela Bielicę i gospodarze objęli prowadzenie.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 87. minucie: idealnie z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Kiełb, a Mateusz Kupczak tym razem był już przygotowany na takie rozwiązanie i strzelił nie do obrony.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
1:0 - Szmyt, 35 min. (karny)
2:0 - Kupczak, 87 min.
Górnik: Bielica – Sekulić (65. Dadok), Szcześniak, Kostas (6. Jensen), Olkowski – Rasak, Janicki, Yokota (82. Musiolik) – Podolski, Lukoszek (64. Ennali), Krawczyk (65. Chmarek).

Pierwszy punkt w sezonie zdobył Piasta Gliwice. Jednak po zakończonym bezbramkowym remisem meczu z Stalą Mielec w obozie gliwickiej drużyny panuje spory niedosyt. Zespół trenera Aleksandara Vukovica dominował na boisku, stworzył więcej sytuacji strzeleckich, ale grał nieskutecznie. Akcjom Piasta brakowało wykończenia. Najbliżej zdobycia gola był, krótko po wejściu na boisko, Gabriel Kirejczyk, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Kilka minut wcześniej poprzeczka przyszła w sukurs Frantiskowi Plachowi po strzale Macieja Domańskiego.

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:0
Piast: Plach – Pyrka, Munoz, Czerwiński (80. Huk), Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Ameyaw (60. Kądzior), Chrapek (76. Hateley), Felix (60. Krykun) – Wilczek (76. Kirejczyk).

Wyniki pozostałych spotkań 2. kolejki:

Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 4:1 (1:0)
1:0 - Łaski, 45 min.
2:0 - Nene, 66 min.
2:1 - Sołowiej, 76 min.
3:1 - Pululu, 81 min.
4:1 - Lewicki, 88 min.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)

2:1 - Koulouris, 64 min.

Mecze Cracovia - Legia Warszawa i Korona Kielce - Raków Częstochowa zostały przeniesione na inne terminy

1.  Lech Poznań 2 6 4-1
2.  Zagłębie Lubin 2 6 4-2
3.  Pogoń Szczecin 2 6 3-1
4.  Legia Warszawa 1 3 3-0
   Raków Częstochowa 1 3 3-0
6.  Ruch Chorzów 2 3 3-2
7.  Warta Poznań 2 3 2-1
8.  Jagiellonia Białystok 2 3 4-4