Skuteczny Ruch opuszcza strefę spadkową [video]

(foto: Ruch Chorzów) (foto: Ruch Chorzów)

Ruch Chorzów był do bólu skuteczny i dzięki temu wygrał ze Śląskiem Wrocław oraz w końcu opuścił strefę spadkową.

"Niebiescy" ograli w Chorzowie wrocławski Śląsk 2:0 w meczu kończącym 23. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Bramki dla podopiecznych Waldemara Fornalika zdobyli: Miłosz Przybecki  na początku spotkania oraz Rafał Grodzicki z rzutu karnego w drugiej części gry.

Już w 8. minucie Patryk Lipski zagrał w tempo, na wolne pole do rozpędzonego Przybeckiego, który uciekł Mariuszowi Pawelcowi i precyzyjnym strzałem przelobował wychodzącego z bramki Mariusza Pawełka. Ruch był mega skuteczny w I połowie, gdyż trafienie Przybeckiego było jedynym celnym strzałem Niebieskich w tej części gry!

W 70. minucie chorzowianie podwyższyli swoje prowadzenie. Jarosław Niezgoda przeprowadził rajd przez pół boiska i według rezerwowego sędziego, został sfaulowany przez Adama Kokoszkę w polu karnym, choć jak pokazały telewizyjne powtórki - nie miał on racji.  Z rzutu karnego pewnym uderzeniem w środek bramki trafił kapitan Niebieskich - Grodzicki.

Śląsk miał podwójnego pecha w tym spotkaniu, gdy jeszcze w I połowie podstawowy arbiter nie uznał podopiecznym Jana Urbana bramki autorstwa Kamila Bilińskiego, gdyż dopatrzył się w tej sytuacji minimalnego spalonego. Tutaj także możemy mówić o sporej kontrowersji.

Futbol jest nieprzewidywalny, ale przez to piękny. Co z tego, że goście z Wrocławia częściej byli przy piłce, czy mieli więcej dośrodkowań i celnych strzałów. W piłce liczą się bramki, a w poniedziałek to Ruch dwukrotnie ulokował piłkę w siatce gości. Dzięki wygranej drużyna Fornalika wydostała się ze strefy spadkowej, spychając w otchłań innego naszego reprezentanta - Piasta Gliwice.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
(Miłosz Przybecki 8, Rafał Grodzicki (k) 70)
Ruch: Hrdlicka - Kowalczyk, Grodzicki, Helik, Koj (87 Oleksy) - Surma, Urbańczyk - Przybecki, Lipski, Moneta (90 Visnakovs) - Niezgoda (81 Arak).
Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeben, Kokoszka, Pawelec - Joan Roman, Madej, Kovacević, Pich (73 Engels) - Morioka (83 Alvarinho) - Biliński (71 Zwoliński).
Żółte kartki: Grodzicki – Engels.
Sędziowali: Bartosz Frankowski (Toruń); w przerwie zastąpił go techniczny Robert Marciniak (Kraków).
Widzów: 5 557.

Media

Konferencja prasowa i komentarze piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław (Niebiescy TV)