[Sparingowa środa]: Remisy Polonii i Rakowa, przegrane Tychów, ROW-u i Rozwoju

(foto: GKS Tychy) (foto: GKS Tychy)

W środę śląskie zespoły szczebla centralnego oraz klas niższych rozegrały kolejne mecze kontrolne przed startem rundy wiosennej sezonu 2016/17.

W meczu sparingowym rozegranym na boisku w Szamotułach, drugoligowa Warta Poznań wygrała 1:0 z pierwszoligowym GKS-em Tychy.  W pierwszej połowie najlpeszej okazji dla zespołu Jurija Szatałowa nie wykorzystał w 41. minucie Mateusz Bukowiec, którego strzał z karnego obronił poznański bramkarz - Tomasz Laskowski.

Zaraz na początku drugiej połowy dośrodkowanie z prawej flanki na bramkę uderzeniem z 5. metrów sfinalizował testowany piłkarz Warty. Tyscy Trójkolorowi" zagrali w tym meczu bez swojego kapitana -  Łukasza Grzeszczyka (drobny uraz) oraz skrzydłowego Jakuba Kowalskiego (rehabilitacja po kontuzji). Kolejny sparing piłkarze GKS-u rozegrają w najbliższą niedzielę (19.02) o godz. 15, z Lechem II Poznań

Warta Poznań - GKS Tychy 1:0 (0:0)
(zawodnik testowany 47)
Warta: Tomasz Laskowski (46 Mateusz Filipowiak) - Franciszek Siwek, Bartosz Kieliba (46 Tomasz Dejewski), Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz, zawodnik testowany (46 Bartosz Kieliba), Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (46 Dominik Chromiński), Łukasz Białożyt (46 Michał Ciarkowski), zawodnik testowany, zawodnik nieznany (46 Gracjan Goździk).
GKS Tychy: Marek Igaz (46 Paweł Florek) - Mateusz Grzybek (46 Mateusz Mączyński), Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna (55 Seweryn Gancarczyk), Maciej Mańka (57 Remigiusz Szywacz) - Dawid Błanik (78 Mateusz Pańkowski), Eugen Zasavițchi (71 Jakub Piątek), Mateusz Bukowiec (46 Daniel Mikołajewski), Wojciech Szumilas, Marcin Radzewicz (65 Nikolas Wróblewski) - Erik Törnros (46 Jakub Świerczok).

W meczu rozegranym na sztucznym boisku w Knurowie II-ligowy ROW 1964 Rybnik przegrał z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa 0:3. W pierwszej odsłonie przeważali wyżej notowani podopieczni Piotra Piekarczyka, ale swoich, dobrych okazji nie wykorzystali: Dawid Drozdowski, Sebastian Siwek czy Krzysztof Koch.

Zemściło się to po zmianie stron. Między 68., a 80. minutą rezerwy stołecznej Legii trzykrotnie pokonały broniącego w II połowie Pawła Kapustę i tym samym odniosły wysokie zwycięstwo. W kolejnym sparingu "zielono-czarni" w sobotę (18.02) zmierzą się z III-ligowym BKS-em Stal B-B.

ROW 1964 Rybnik - Legia II Warszawa 0:3 (0:0)
(Patryk Czarnowski 68, Alban Sulejmani 74, Sandro Kulenović 80)
ROW 1964: Aleksander Łubik (46 Paweł Kapusta) - Szymon Popiela, Bartłomiej Polok, Marián Jarabica (46 Tomasz Balul), Jan Janik, Krzysztof Koch (80 Piotr Dudzik), Sebastian Siwek (46 Paweł Polak), Mariusz Muszalik, Dominik Budzik (46 Dawid Kalisz), Marek Gładkowski, Dawid Drozdowski (60 Damian Gorzawski).
Legia II: Dominik Kąkolewski (46 Michał Gołuński) - Rafał Makowski, Adrian Małachowski, Mateusz Żyro - Tomasz Nawotka, Aleksander Waniek (46 Mateusz Zawal), Mateusz Leleno (46 Miłosz Szczepański, 70 Tin Matić), Konrad Handzlik (46 Patryk Czarnowski), Eryk Rakowski (46 Bartosz Skowron) - Eryk Więdłocha (46 Alban Sulejmani), Tin Matić (46 Sandro Kulenović).

W sparingu rozegranym na boisku Szombierek, II-ligowa Polonia Bytom zremisowała 1:1 z III-ligowym Ruchem Zdzieszowice. Gola dla "niebiesko-czerwonych" tuż po przerwie zdobył Daniel Duda. Podopieczni Andrzeja Orzeszka mogli i powinni wygrać to spotkanie, ale w 40. minucie Sławomir Musiolik nie wykorzystał rzutu karnego. W sobotę (18.02) Poloniści zagrają z występującą w klasie okręgowej Odrą Miasteczko Śląskie.

Polonia Bytom - Ruch Zdzieszowice 1:1
(Daniel Duda 48 - ?)
Polonia B.: Mateusz Harkawy (46 Matko Perdijić) - Wojciech Jurek (46 Daniel Barbus), Peter Janosík (46 Marek Szyndrowski), Norbert Radkiewicz (46 Peter Baśista),  Jakub Żmuda (30 Dawid Skrzypiński; 46 Przemysław Szkatuła) - Sławomir Musiolik (46 Piotr Ceglarz), Jakub Kuzdra (46 Daniel Duda), Bartłomiej Setlak (46 Michał Chrabąszcz), Marcin Lachowski (46 Mateusz Słodowy), Kamil Włodyka (46 Patryk Stefański) - Arkadiusz Kowalczyk (30 Aleksander Januszkiewicz; 46 Krzysztof Zaremba).

W meczu sparingowym rozegranym na boisku Hetmana, drugoligowy Rozwój Katowice przegrał z trzecioligową Sołą Oświęcim 1:2. Jedynego gola dla drużyny trenera Tadeusza Krawca strzelił Michał Trąbka w 67. minucie, wyrównując tym samym stan spotkania na 1:1, gdyż oświęcimianie prowadzili od 30. minuty, po bramce Arkadiusza Czapli.

Zwycięską bramkę dla małopolskiego III-ligowca tuż przed końcowym gwizdkiem strzelił testowany zawodnik. W sobotę (18.02) Rozwój rozegra dwa sparingi. Najpierw na wyjeździe z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz, a następnie z czwartoligowym Ruchem Radzionków.

Rozwój Katowice - Soła Oświęcim 1:2 (0:1)
(Michał Trąbka 67 - Arkadiusz Czapla 30, zawodnik testowany 87)
Rozwój: (I połowa) Bartosz Soliński - Piotr Barwiński, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Grzegorz Marszalik - Filip Kozłowski, Bartosz Jaroszek, Michał Płonka, Bartosz Nowotnik, Damian Kowalczyk - zawodnik testowany.
(II połowa) Bartosz Soliński - Damian Mielnik, Michał Czekaj, Sebastian Murawski, Marcin Kowalski - Filip Kozłowski (70 Kamil Adamczyk), Michał Płonka, Sebastian Szczepański, Michał Trąbka, Dawid Przezak - Bartosz Sobotka.
Soła: (skład wyjściowy) zawodnik testowany - Konrad Kasolik, Kamil Szewczyk, Marcin Drzymont, Krzysztof Hałgas, Mateusz Gleń, Dawid Dynarek, Sebastian Janik, Antoni Turczyński, Paweł Cygnar, Arkadiusz Czapla.

Przebywający na zgrupowaniu w Kleszczowie II-ligowy Raków Częstochowa, bezbramkowo zremisował w meczu sparingowym z trzecioligowym Widzewem Łódź. W I połowie przeważali piłkarze trenera Przemysława Cecherza i nawet udało im się umieścić futbolówkę w częstochowskiej siatce, ale arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Druga część sparingu była bardziej wyrównana.

Dla Rakowa najbliżej strzelenia gola był w samej końcówce meczu Filip Kowalczyk, ale jego uderzenie z dystansu zostało wybite na rzut rożny przez bramkarza Widzewa - Patryka Wolańskiego. W kolejnym sparingu Raków zmierzy się w Sosnowcu z Zagłębiem. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę (18.02), o godzinie 12:00.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 0:0
Raków: Kamil Czapla - Tomasz Margol (46 Alan Jaworski), Łukasz Ocimek (58 Rafał Figiel), Przemysław Mizgała (61 Piotr Malinowski), Jakub Łabojko (61 Łukasz Sołowiej), Tomasz Płonka (30 Tomasz Wróbel, 68 Tomasz Płonka), Karol Żmijewski (61 Tomasz Margol), Kamil Wojtyra (61 Przemysław Oziębała, 75 Łukasz Góra), Adam Mesjasz, Peter Mazan, Łukasz Siedlik (10 Łukasz Góra, 46 Łukasz Siedlik, 61 Filip Kowalczyk).
Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Olczak, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Gromek (67 Kamil Tlaga) - Adrian Budka (46 Mateusz Michalski), Piotr Kasperkiewicz (67 Przemysław Rodak), Maciej Kazimierowicz (53 Yudai Ogawa), Adam Radwański, Daniel Mąka (75 Patryk Strus) - Piotr Okuniewicz (46 Dawid Kamiński).

źródło: inf. własna / 90minut.pl