[Sparingowy weekend]: Polonia gromi, wygrane Podbeskidzia, ROW-u i "GieKSy", remis Tychów i podwójne sparingi Górnika oraz Rozwoju [video]

(foto: GKS Katowice) (foto: GKS Katowice)

W weekend (18-19.02) śląskie zespoły szczebla centralnego rozegrały kolejne mecze kontrolne przed startem rundy rewanżowej sezonu 2016/17.

W sparingu rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 4:1 z trzynastą drużyną czeskiej II ligi Fotbalem Trzinec. Po I połowie był remis, bo na bramkę Martina Motyćki tuż przed przerwą wyrównał Michał Janota. Tuż po zmianie stron, w przeciągu minuty z karnego podwyższył Tomasz Podgórski, a później na 3:1 podwyższył Lubosz Kolar. Końcowy rezultat w 65. minucie ustalił Szymon Lewicki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-1 Fotbal Trzinec 4:1 (1:1)
(Michał Janota 44, Tomasz Podgórski 48 (k), Lubosz Kolar 49, Szymon Lewicki 65 - Martin Motyćka 17)
Podbeskidzie B-B: Rafał Leszczyński - Robert Gumny (73 Bartosz Jaroch), Jozef Piacek (73 Mikołaj Gibas), Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Damian Chmiel (46 Tomasz Podgórski), Lubosz Kolar (73 Jozef Dolny), Łukasz Hanzel, Michał Janota, Łukasz Sierpina (46 Peter Sladek) - Robert Demjan (46 Szymon Lewicki).
Fotbal Trzinec: Jirzi Adamuska - Martin Strziż, Simon Sumbera (46 Martin Janosik), Tomas Benetka, Marek Celustka (70 Martin Samiec), Imrich Bedecs, Matej Iżvolt, Dario Kristo, Martin Motyćka, Stanislav Vavra, Mikk Reintam.

Polonia Bytom rozgromiła w meczu sparingowym lidera katowickiej ligi okręgowej Odrę Miasteczko Śląskie. W spotkaniu rozegranym na bocznym boisku Szombierek, podopieczni Andrzeja Orzeszka urządzili sobie prawdziwy poligon strzelecki w starciu z trzy klasy niżej notowanym rywalem. Łupem bramkowym podzieliło się ośmiu różnych piłkarzy Polonii, równomiernie traktując gości w każdej połowie. Drużyna Odry zdołała w 52. minucie zaliczyć honorowe trafienie, a jej autorem był Kamil Walesa - były, wieloletni napastnik.. Polonii.

Polonia Bytom - Odra Miasteczko Śląskie 8:1 (4:0)
Wojciech Jurek 5, Jakub Żmuda 19, Sławomir Musiolik 29, Marcin Lachowski 45, Piotr Ceglarz 57, Krzysztof Zaremba 63, 85, Mateusz Słodowy 90 - Kamil Walesa 52
Polonia B.: Marcin Michalak (46 Matko Perdijić) - Wojciech Jurek, Peter Jánosik (46 Daniel Barbus), Norbert Radkiewicz (46 Peter Baśista), Jakub Żmuda (46 Przemysław Szkatuła) - Dawid Skrzypiński (46 Piotr Ceglarz), Bartłomiej Setlak (46 Jakub Kuzdra), Marcin Lachowski (46 Mateusz Słodowy), Sławomir Musiolik (46 Daniel Duda), Kamil Włodyka (46 Patryk Stefański) - Aleksander Januszkiewicz (46 Krzysztof Zaremba).
Odra Miasteczko: Krzysztof Budny (Marek Markiewicz) - Kamil Walesa, Kamil Junkiert, Łukasz Bereska, Wojciech Franiel (zawodnik testowany), Łukasz Drabik, Dawid Zygmunt, Mateusz Pączek, Michał Cioch, zawodnik testowany, Dawid Mróz.

W meczu kontrolnym rozegranym w Rybniku, ROW 1964 minimalnie pokonał III-ligowy BKS Stal Bielsko-Biała 2:1. Niespodziewanie do przerwy prowadzili podopieczni Rafała Góraka, po bramce z 35. minuty Marcina Wróbla. Drugoligowcy Piotra Piekarczyka swoją wyższość udowodnili dopiero pod koniec spotkania, po golach Sebastiana Musiolika i Mariusza Muszalika z rzutu karnego.

ROW 1964 Rybnik - BKS Stal Bielsko-Biała 2:1 (0:1)
(Sebastian Musiolik, Mariusz Muszalik 83 (k) - Marcin Wróbel 35)
ROW 1964: Daniel Kajzer - Dawid Gojny, Dawid Bober, Marian Jarabica, Witold Cichy, Mariusz Zganiacz, Szymon Jary, Paweł Jaroszewski, Dominik Budzik, Sebastian Musiolik, Kamil Spratek. Grali także: Kacper Rosa, Jan Janik, Tomasz Balul, Damian Koleczko, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek, Dawid Drozdowski, Marek Gładkowski.
BKS Stal B-B: Krzysztof Damian Kozik - Kacper Będzieszak, Ariel Dzionsko, Konrad Kareta, Damian Zdolski, Mariusz Sobala, Marcin Czaicki, Kamil Karcz, Kamil Bezak, Damian Szczęsny, Marcin Wróbel. Grali także: Bartosz Iskrzycki, Kacper Prokopów, Łukasz Radomski, Tomasz Pryszcz, Seweryn Caputa, Aleksander Chmielewski, Krzysztof Chrapek, Artur Pląskowski.

Przebywający w Turcji GKS Katowice wygrał 2:0 z 11. drużyną ukraińskiej ekstraklasy - Wołyniem Łuck. To druga wygrana podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka na tureckim zgrupowaniu. Wcześniej w takim samym stosunku pokonali oni rumuński Juventus Bukareszt.

W meczu z Ukraińcami do przerwy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Po zmianie stron, w 55. minucie na prowadzenie "GieKSę" wyprowadził Łukasz Zejdler płaskim uderzeniem zza pola karnego. 20 minut później rezultat ustalił Andreja Prokić, wykorzystując sytuację sam na sam z ukraińskim golkiperem. Kolejnym sparingpartnerem "Trójkolorowych" w Turcji będzie gruziński Lokomotiw Tibilisi.

GKS Katowice - Wołyń Łuck 2:0 (0:0)
(Łukasz Zejdler 55, Andreja Prokić 75)
GKS K-ce: Mateusz Abramowicz - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Tomasz Wisio, Damian Garbacik - Armin Ćerimagić (46 Andreja Prokić), Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zejdler, Tomasz Foszmańczyk, Dawid Abramowicz - Grzegorz Goncerz (46 Mikołaj Lebedyński).

Wołyń Ł.: Artem Kyczak (46 Andrij Marczuk) - Jurij Romaniuk (46 Ołeh Trakało), Serhij Łohinow (46 Serhij Melinyszyn), Roman Nykytiuk (46 Rusłan Maruszka), Władysław Szapował (46 Danyło Beskorowajnyj), Dmytro Zaderećkyj (46 Ołeh Marczuk), Redwan Memeszew (46 Illa Tymoszenko), Ołeksandr Czepeluk (46 Andrij Nykytiuk, 70 Andrij Laszenko), Artem Dudik (46 Roman Szandruk, 75 Nazar Nycz), Anatolij Didenko (46 Miha Goropevšek), Serhij Petrow (46 Jewhen Mohil).

Przebywający na zgrupowaniu w słoweńskim Cateż ob Savi Górnik Zabrze, najpierw wysoko pokonał ósmą drużyną tamtejszej ekstraklasy - NK Krsko . Podopieczni Marcina Brosza całkowicie zdominowali Słoweńców. Pod koniec pierwszej połowy Rafał Kurzawa podał do Marcina Urynowicza, który wyprowadził "Górników" na prowadzenie. Kurzawa sam zdobył bramkę w 43. minucie - trafiając w okienko bramki Krska.

W samej końcówce sparingu, wynik na 3:0 ustalił Dawid Plizga, który sfinalizował szybką kontrę zabrzan. Dzień później (19.02) Górnik dla odmiany przegrał 0:2 z piątą drużyną słoweńskiej ekstraklasy - NK Celje. Gospodarze już do przerwy strzelili dwie bramki i ustalili końcowy wynik sparingu.

NK Krsko - Górnik Zabrze 0:3 (0:2)
(Marcin Urynowicz 38, Rafał Kurzawa 43, Dawid Plizga 86)
NK Krsko: (skład wyjściowy) Marko Żalokar - Robert Pusaver, Marko Krajcer, Klemen Sturm, Damjan Vuklisević, Damir Sadiković, Dejan Urbanć, Tonci Mujan, Ibrahim Mensah, Miljan Skrbić, Filip Dangubić.
Górnik Z.: Mateusz Kuchta - Adam Wolniewicz, Robert Pieczur, Ołeksandr Szeweluchin, Meik Karwot - Andrzej Trubeha (71 Bartosz Pikul), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Dawid Plizga (87 Mateusz Kopia), Marcin Urynowicz.

NK Celje - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
Górnik Z.: Tomasz Loska - Adam Danch, Bartosz Kopacz, Dani Suarez, Rafał Kosznik - Łukasz Wolsztyński, Szymon Matuszek, Denis Janco, Igor Angulo, Sandi Arcon - David Ledecký (46 Bartłomiej Olszewski).

W sobotę (18.02) II-ligowy Rozwój Katowice rozegrał dwa różne mecze sparingowe. Wyjściowy skład trenera Tadeusza Krawca dość nieoczekiwanie w Nowym Sączu wygrał z I-ligową Sandecją 3:1, natomiast rezerwowy zespół, złożony głównie z wielu katowickich juniorów doznał minimalnej porażki z grającym w I grupie IV ligi - Ruchem Radzionków. W spotkaniu w Nowym Sączu, przy wyniku 2:0 dla katowiczan, bramkarz Rozwoju - Bartosz Soliński obronił w 51. minucie rzut karny wykonywany przez Macieja Małkowskiego.

Sandecja Nowy Sącz - Rozwój Katowice1:3 (0:2)
(Mateusz Wdowiak 63 - Michał Trąbka 28, Marcin Kowalski 43, Damian Kowalczyk 90)
Sandecja: (I połowa) Michał Gliwa - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Lukas Kubań - Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak, Maciej Małkowski, Mateusz Wdowiak - Maciej Korzym.
(II połowa) Michał Gliwa - Adrian Basta (65 Adrian Jurkowski), Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Lukas Kubań (65 Michał Szeliga) - Mateusz Wdowiak (65 Adrian Danek), Michał Gałecki, Grzegorz Baran (65 Stepan Hirskyj), Maciej Małkowski (65 Wojciech Trochim) - Sebastian Łętocha, Maciej Korzym.
Rozwój: Bartosz Gocyk (46 Bartosz Soliński) - Damian Mielnik (55 Filip Kozłowski), Michał Czekaj (46 Przemysław Gałecki), Sebastian Murawski, Marcin Kowalski (46 zawodnik testowany) - Grzegorz Marszalik, Grzegorz Fonfara (65 Bartosz Jaroszek), Sebastian Szczepański (46 Michał Płonka), Michał Trąbka (60 Sebastian Szczepański), Bartosz Sobotka (60 Piotr Barwiński) - Dawid Przezak (60 Damian Kowalczyk).

Rozwój Katowice - Ruch Radzionków 3:4 (1:3)
(Damian Kowalczyk 22 (k), Bartosz Jaroszek 63, Bartosz Marchewka 83 - Tomasz Harmata 20, Mateusz Nowara 25, 34, Patryk Cepek)
Rozwój: Dawid Witek (60 Bartosz Neugebauer) - Piotr Barwiński (46 Daniel Kaletka), Łukasz Kopczyk, Bartosz Jaroszek (60 Dominik Dudek), Adrian Pietrzyk (65 Damian Starowicz) - Kamil Adamczyk (46 Kacper Tabiś), Bartosz Waśkiewicz (46 Szymon Zielonka), Dominik Dudek (46 Daniel Kamiński), Damian Starowicz (46 Olivier Lazar), Bartosz Chwila (46 Daniel Olszewski) - Damian Kowalczyk (46 Bartosz Marchewka).
Ruch R.: Bartosz Kucharski (46 Krzysztof Krupa) - Kamil Banaś, Tomasz Harmata, Michał Staszowski, Daniel Skalski (32 Bartosz Borowiec), Marcin Dziewulski, Mateusz Hermasz, Mateusz Nowara, Piotr Rocki (67 Patryk Cepek), Konrad Bąk (79 Karol Mateja), Robert Wojsyk.

W meczu sparingowym rozegranym w Szamotułach I-ligowy GKS Tychy zremisował 1:1 z trzecioligowymi rezerwami Lecha Poznań. W pierwszej połowie gola dla drużyny Jurija Szatałowa zdobył JAkub Świerczok, ale ambitni rezerwiści Lecha zdołali przed samym końcem doprowadzić do remisu.

Lech II Poznań - GKS Tychy 1:1 (0:1)
(Niklas Zulciak 88 - Jakub Świerczok 37)
GKS Tychy: Paweł Florek (60 Konrad Zacharski) - Mateusz Grzybek (86 Mateusz Pańkowski), Tomasz Boczek (46 Krystian Kujawa), Seweryn Gancarczyk, Maciej Mańka (77 Nikolas Wróblewski) - Mateusz Mączyński, Eugen Zasavițchi (66 Daniel Tanżyna), Mateusz Bukowiec (46 Daniel Mikołajewski), Łukasz Grzeszczyk (58 Erik Törnros), Dawid Błanik (66 Remigiusz Szywacz) - Jakub Świerczok (79 Jakub Piątek).

źródło: inf. własna / 90minut.pl