Jastrzębski Węgiel zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Pokonując w wyjazdowym meczu mistrza Serbii Vojvodinę NS Same Nowy Sad siatkarze Jastrzębskiego Węgla zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski pozostają niepokonani w tym sezonie europejskich zmaganiach.

Mecz zaczął się od wyrównanej gry. Obie drużyny zdobywały punkty na zmianę. Dopiero od stanu 10:10 Polacy zaczęli uzyskiwać przewagę, której jednak nie zdołali utrzymać w tak wyraźnej formie. Mieli bowiem nawet siedem oczek zapasu, a w końcówce pierwszej odsłony Serbowie zbliżyli się na dwa punkty, doprowadzając do wyniku 22:24. Ostatni punkt należał jednak do Jastrzębskiego Węgla

W drugiej partii jastrzębianie mocniej zdominowali rywali. Przewagę zaczęli budować już od stanu 3:3. Szybko uciekli Serbom na bezpieczną odległość i do końca kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie wygrali w stosunku 25:16 i w dobrych humorach wyczekiwali rozpoczęcia trzeciego seta. W nim również byli dużo lepsi od przeciwników. Zaczęło się od serii trzech punktów z rzędu, na którą Vojvodina nie potrafiła odpowiedzieć. Później Jastrzębski Węgiel zaliczył także sześć kolejnych oczek i doprowadził do wyniku 12:5. Tego rodzaju passy punktowe zdarzyły się jeszcze kilkukrotnie w ostatnim secie. Wicemistrzowie Polski udowodnili swoją wyższość, wygrywając 25:14.

Vojvodina NS Seme Nowy Sad - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)
Vojvodina: Simić, Ubiparip, Buculjević, Parapunov, Krsmanović, Mehić, Misković (libero) oraz Bajandić, Milanović, Kavogo.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, M'Baye, Boyer, Clevenot, Macyra, Popiwczak (libero) - Tervaportti, Hadrava, Granieczny (libero).