Pomarańczowi pewnie wygrali w Olsztynie

Mistrzowie Polski, kilka dni po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, tym razem nie zagrali efektownie, ale pewnie pokonali w wyjazdowym meczu Indykpol AZS Olsztyn i umocnili się na czele tabeli PlusLigi.

W premierowym secie wynik oscylował wokół remisu i kluczowe dla jego losów okazały się trzy akcje wygrane przez gości od stanu 21:21 do 21:24. Jurij Gladyr zamknął seta skutecznym atakiem. Gospodarzy pogrążyły w tej partii błędy własne – popełnili ich aż jedenaście przy zaledwie pięciu rywali. W drugiej odsłonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla przejęli inicjatywę w środkowej części seta. Pomogły punktowe zagrywki Jeana Patrego i Rafała Szymury, doszła skuteczna gra w ataku i w końcówce jastrzębianie mieli sytuację pod kontrolą.

Trzecia odsłona od początku toczyła się przy przewadze ekipy z Jastrzębia-Zdroju. W środkowej części seta goście odskoczyli na pięć oczek i wydawało się, że są na dobrej drodze do pewnej wygranej. Olsztynianie ruszyli do odrabiania strat, zmniejszyli różnicę przy zagrywkach Nicolasa Szerszenia, a później wyrównali wynik po błędach rywali. Wyrównana walka trwała do stanu 21:22, później serwis gospodarzy w siatkę i atak Tomasza Fornala wyprowadziły jastrzębian na piłkę meczową. Brakujący punkt zdobył skutecznym atakiem Patry.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)
AZS: Tuaniga, Karlitzek, Sapiński, Souza, Szerszeń, Jakubiszak, Hawryluk (libero) - Armoa, Jankiewicz, Szymendera.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) - Sclater, Skruders.