Planowe zwycięstwo w Radomiu

Drużyna Jastrzębskiego Węgla jechała do Radomia po wygraną za trzy punkty. Wszak lider grał z ostatnią drużyną w tabeli PlusLigi. Niespodzianki nie było. Pomarańczowi pewnie zgarnęli komplet punktów i "zaksięgowali: na swoim koncie 19 zwycięstwo w 21  meczu sezonu.

Podopieczni trenera Marcelo Mendeza nie zlekceważyli przeciwnika, który trzeba przyznać, podjął walkę. W odpowiednich momentach mistrzowie Polski potrafili jednak przycisnąć w polu zagrywki i wygrali dwa sety. W trzecim gospodarze najwyraźniej spasowali i zespół Jastrzębskiego Węgla pozwalał sobie nawet na ekstrawaganckie zagrania, jak to kiedy Tomasz Fornal skończył kontratak ze środka (17:6)!  Blok Rafała Szymury na Brodie Hoferze przyniósł prowadzenie 20:8. Przy stanie 21:9 szansę gry otrzymał drugi libero Bartosz Makoś. Seta i cały mecz zakończył udanym atakiem Szymura.

W środę (14 lutego) drużyna Jastrzębskiego Węgla zagra w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski z Treflem Gdańsk.

Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 16:25)
Czarni: Todorovic, Formela, Ostrowski, Meljanac, Hofer, Smoliński, Nowowsiak (libero) - Gomułka, Gniecki, Piotrowski, Rajsner, Buszek, Kufka.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Sedlacek, Gladyr, Popiwczak (libero) - Szymura, Sclater, Markiewicz, Jóźwik, Makoś (libero).