Gusow nowym trenerem tyskich hokeistów [video]

Gusow nowym trenerem tyskich hokeistów [video]

Andrei Gusow został nowym trenerem hokeistów GKS Tychy. Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2017/18, a w przypadku zdobycia przez drużynę mistrzostwa Polski zostanie przedłużony.

Jego asystentem będzie Sergej Szepetiuk. W sztabie szkoleniowym pozostaną Krzysztof Majkowski oraz Arkadiusz Sobecki. Andrei Gusow, to 47-letni szkoleniowiec, który praktycznie całą zawodową karierę występował na lodowiskach w Białorusi, Rosji i Polsce. Przez siedem ostatnich lat był związany z Szachciorem Soligorsk, gdzie najpierw był asystentem, a następnie pierwszym trenerem. Z tym zespołem zdobył trzy medale mistrzostw Białorusi: złoty, srebrny i brązowy. Na swoim koncie ma także pracę w KHL. W sezonie 2009/2010 prowadził drużynę Dynama Mińsk, z którym zdobył Puchar Spenglera. W latach 2009-2011 był asystentem selekcjonera Białorusi.

Gusow bardzo dobrze mówi po polsku za sprawą występów w PHL. W latach 1994-2000 reprezentował barwy Podhala Nowy Targ, SMS Warszawa, KTH Krynica i Cracovii. Co ciekawe nowym szkoleniowiec GKS Tychy miał już okazję rywalizować z "Trójkolorowymi". Podczas turnieju Pucharu Kontynentalnego w Rouen górą był GKS, ale w Ritten dowodzony przez Gusowa Soligorsk pokonał aktualnych wicemistrzów Polski.

W Tychach zapadły już także kolejne decyzje kadrowe. W zespole GKS-u nie będzie występował Josef Vitek. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Czech swoją przygodę z "Trójkolorowymi" rozpoczął siedem lat temu. Przez dwa kolejne sezony reprezentował barwy KH Sanok. Od 2013 roku ponownie związał się z tyskim klubem. W Tychach świętował mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar Polski, brązowy medal Pucharu Kontynentalnego oraz czterokrotnie wicemistrzostwo Polski.

W tyskim zespole nie zobaczymy już także Kamila Kosowskiego. Klub złożył  ofertę przedłużenia umowy bramkarzowi GKS Tychy, ale ta nie została przez niego przyjęta. "Kosa" "Trójkolorowe" barwy reprezentował od 2014 roku. Zdobył w tym czasie mistrzostwo Polski, Puchar Polski, brązowy medal Pucharu Kontynentalnego oraz dwukrotnie wicemistrzostwo kraju.

Media

Konferencja prasowa z nowym trenerem hokeistów GKS Tychy - Andreja Gusowa
Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami