II Liga

Plan przygotowań katowickiej GieKSy

GKS Katowice rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej II ligi 11 stycznia. W planach podopiecznych Rafała Góraka jest obóz w Bielsku-Białej oraz dziewięć sparingów.

Plan przygotowań Skrzaków

Skry Częstochowa do treningów powróci 5 stycznia. Podopieczni Marka Gołębiewskiego planują w styczniu i lutym rozegrać osiem spotkań kontrolnych, w tym połowę z drużynami z I ligi. Podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłych latach Skrzaki przygotowywać się będą na własnych obiektach. Zorganizowanie obozu poza Częstochową ze względów ekonomicznych nie jest w klubie planowane.

GieKSa Pany - czyli koniec wieńczy (jesienne) dzieło - wyniki 18. kolejki II ligi

Zwycięsko bardzo udaną rundę jesienną zakończył GKS Katowice. Podopieczni Rafała Góraka w ostatniej kolejce pokonali w Rzeszowie miejscową Stal. Złotego gola zapewniającego jednocześnie także bezpośrednie miejsce awansowe, 7 minut po przerwie strzelił z dystansu Filip Kozłowski, któremu pomógł rykoszet od obrońcy Stalówki.

Na trudnym boisku, na którym dzień wcześniej wygrał także inny GKS (ten z Jastrzębia w pojedynku z Resovią - przyp. red.) katowicka GieKSa miała ułatwione zadanie, gdyż już od 24. minuty grała z przewagą - po drugiej żółtej kartce dla doświadczonego Jarosława Fojuta. W 18. serii gier pauzowała Skra Częstochowa., dla której I runda zakończyła się tydzień wcześniej.

W ostatnim rozdaniu ino GieKSa - zestaw par 18. kolejki II ligi

W ostatniej w tym roku II-ligowej kolejce zobaczymy na boisku tylko GKS Katowice. GieKSa uda się na Podkarpacie, gdzie w niedzielne południe zmierzy się z walczącą także o awans Stalą Rzeszów. Natomiast Skra Częstochowa zakończyła już zmagania w tym roku, gdyż w ostatniej serii gier pauzuje.

Skrzaki zakończyły jesień wyjazdową porażką. Przegrała także na Bukowej GieKSa - wyniki 17. kolejki II ligi

Bardzo udaną jesień Skra Częstochowa zakończyła niestety porażką w Stargardzie z Błękitnymi, tracąc gola w ostatniej minucie meczu. Spotkanie toczyło się na fatalnej murawie. Po niegroźnym dośrodkowaniu i główce Krawczuna piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Biegańskiego. Za tydzień Skrzaki będą już pauzowały ale i tak przezimują w strefie baraży o I ligę!

Przegrał także liderujący GKS Katowice i przerwał swoją zwycięską serię. Na Bukowej lepsza okazała się Chojniczanka. Goście wyszli na prowadzenie już po kwadransie. Tuż po przerwie GieKSa wyrównała po dośrodkowaniu z rożnego i celnej główce Janiszewskiego. Niestety goście z Chojnic dwie minuty później zamienili na gola rzut wolny sprzed pola karnego. 

Po raz przedostatni. GieKSa broni fotela lidera - zestaw par 17. kolejki II ligi

W I-szy grudniowy weekend II-ligowcy wybiegną na boiska już po raz przedostatni w tej rundzie. Po raz pierwszy fotela lidera będzie bronić GKS Katowice, który na Bukowej podejmie wymagającego rywala, za jakiego uchodzi spadkowicz - Chojniczanka Chojnice

Natomiast Skra Częstochowa uda się na Pomorze Zachodnie, aby stoczyć bój z zagrożonymi spadkiem Błękitnymi Stargard i jednocześnie zmazać plamę po ostatniej i dość niespodziewanej porażce na Lorecie z Olimpią Elbląg

Zima zaatakowała II-ligowców. GieKSa pobiła rekord wygranych i objęła fotel lidera! Drugie potknięcie Skrzaków na Lorecie - wyniki 16. kolejki II ligi

GKS Katowice po ciężkim boju przywiózł komplet punktów z Kaszub, dzięki czemu pobił nie tylko swój historyczny rekord 10. wygranych z rzędu na szczeblu centralnym, ale przy pauzie dotychczasowego lidera Górnika Polkowice - sam wskoczył na fotel przodownika tabeli II ligi!

Niestety nie sprostała zadaniu Skra Częstochowa. Skrzaki przegrały już drugi mecz na swojej Lorecie. O wyniku zadecydował jeden stały fragment gry, gdy po rzucie rożnym skuteczną główka popisał się Michał Kiełtyka. Mimo zdecydowanej przewagi gospodarzom nie udało się doprowadzić nawet do wyrównania.

W 16. serii gier w II lidze nie odbyły się aż 3 spotkania. Mecz w Ostródzie został odwołany z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole Stali Rzeszów, natomiast spotkań w Suwałkach i Krakowie nie rozegrano z powodu zamarzniętych boisk! 

Przyśpieszenie na finiszu jesieni. Nasi znowu w roli faworytów - zestaw par 16. kolejki II ligi

W środę (02.12) II-ligowcy rozegrają 16. serię gier. Do końca rundy jesiennej, pozostały już tylko 3 kolejki. Z kompletu spotkań z powodu koronawirusa wypada tylko jeden mecz w Ostródzie. Oba nasze zespoły będą w swoich potyczkach faworytami, chociaż tylko Skrzaki podejmą u siebie na Loretańskiej Olimpię Elbląg. Natomiast mająca serię 6. wygranych z rzędu katowicka GieKSa uda się na Kaszuby do Bytowa.

Subskrybuj to źródło RSS

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami