Historia

Ostatni taki finał. Mistrz przegrał i oddał szampany

Finałowy mecz rozgrywek o Puchar Polski rozegrany 1 maja 1986 roku na Stadionie Śląskim pomiędzy Górnikiem Zabrze i GKS-em Katowice obrósł legendą. Był to pierwszy triumf katowickiej drużyny w tych rozgrywkach, który zapoczątkował jej najlepszy okres w historii.

Holenderska zagadka z ćwierćfinału Pucharu UEFA

Obchodzący stulecie istnienia Ruch Chorzów poza spektakularnymi sukcesami na krajowym podwórku może też poszczycić się osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Pierwszą, którą przypominamy jest awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar UEFA w sezonie 1973/74.

Sto lat temu powstał Ruch Chorzów. Takie były początki

20 kwietnia 1920 roku, równo sto lat temu, założony został jeden z najbardziej zasłużonych klubów dla polskiej piłki nożnej. Ruch Chorzów to jeden z symboli górnośląskiego futbolu. Przypominamy jak doszło do powstanie legendy.

Ostatni tytuł Górnika. Marcin Bochynek i jego dream team

Od momentu, kiedy po raz ostatni piłkarze Górnika Zabrze zostali mistrzami Polski mijają właśnie 32 lata. Zabrzanie w latach 80. minionego stulecia czterokrotnie z rzędu byli najlepszym zespołem w kraju. Swój ostatni tytuł zdobyli pod wodzą trenera Marcina Bochynka.

Subskrybuj to źródło RSS

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami