Strefa konesera

Stadion Miejski w Tychach ma już cztery lata

Był gospodarzem jednych z największych imprez na świecie. Świętowano na nim awanse i oklaskiwano grę najlepszych zawodników. Od otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach minęły cztery lata.

Bayern Monachium na Stadionie Śląskim

W 1985 roku po po 13 latach Górnik Zabrze odzyskał tytuł mistrza Polski w piłce nożnej. Zabrzanie wrócili tym samym do rozgrywek o Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Już w pierwszej rundzie trafili na rywala z najwyższej półki - Bayern Monachium.

Trzy dekady minęły od ostatniego mistrzostwa Ruchu Chorzów

30 lat temu drużyna Ruchu Chorzów zdobyła po raz ostatni tytuł piłkarskiego mistrza Polski. Na Górnym Śląsku na kolejny triumf zespołu wywodzącego się z tego regionu musieliśmy czekać równe trzy dekady. O triumfie Niebieskich z 1989 roku warto sobie przypomnieć.

Szalony sezon Fortuna I ligi za nami

Sezon 2018/2019 rozgrywek piłkarskiej Fortuna I ligi za nami. Kilka tygodni temu awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewniły sobie Raków Częstochowa i ŁKS Łódź. Walka o utrzymanie trwała natomiast do ostatnich sekund i takiego rozwoju sytuacji nie wymyśliłby nawet Alfred Hitchcock.

Smutne zakończenie hokejowego sezonu w Bytomiu

Sposób, w jaki sezon 2018/2019 zakończyła hokejowa drużyna Polonii Bytom przejdzie do historii. Przypomnijmy, że bytomianie wycofali się z baraży o pozostanie w Polskiej Hokej Lidze. Głównym powodem były problemy finansowe klubu.

Ernest Wilimowski na okładkach "Kickera"

Uważany przez wielu kibiców za najlepszego przedwojennego polskiego piłkarza Ernest Wilimowski trzykrotnie zagościł na okładce prestiżowego pisma "Kicker".

Ekipa Ruchu Chorzów wygrała Wirtualne Derby Śląska

Niesamowite emocje, zwroty akcji, piękne bramki i najlepsi piłkarze na świecie. Takiego turnieju na Stadionie Miejskim Tychy jeszcze nie było. W sobotę (9 grudnia) odbył się pierwszy w historii GKS Tychy FIFA CUP. W Wirtualnych Derbach Śląska wzięło udział osiem zespołów.

"Lutuj z kapy" - Tomasz Tabiś (Wilki Wilcza)

„Lutuj z kapy” – to cykl wywiadów z piłkarzami ze śląskich boisk.  Czas na kolejny odcinek. Tym razem „pod lupę” bierzemy zawodnika LKS-u Wilki Wilcza – Tomasza Tabisia.

Subskrybuj to źródło RSS

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami