Rusza rywalizacja brodaczy - zapowiedź fazy play-ff Polskiej Hokej Ligi

Rusza rywalizacja brodaczy - zapowiedź fazy play-ff Polskiej Hokej Ligi

Przed drużynami występującymi w Polskiej Hokej Lidze najważniejsza część sezonu - rusza play-off, który wyłoni mistrza Polski w sezonie 2018/2019.

W piątek (15 lutego) rozegrane zostaną pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Tauron KH GKS Katowice zmierzy się z Unią Oświęcim, GKS Tychy z Automatyką Gdańsk, TatrySki Podhale Nowy Targ z Energą Toruń, a JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech wygranych, podobnie będzie w półfinałach i finale. Do wyłonienia zespołu, który zajmie trzecie miejsce, potrzebne będą tylko dwa zwycięstwa. Półfinały rozpoczną się 11 marca. Spotkają się w nich wygrany z rywalizacji Tauron KH GKS Katowice – Unia Oświęcim ze zwycięzcą pary JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia oraz lepsze zespoły z par: GKS Tychy – Automatyka Gdańsk i TatrySki Podhale Nowy Targ – Energa Toruń.

Pierwszy finałowy mecz zaplanowano na 2 kwietnia. Mistrz Polski najwcześniej zostanie wyłoniony 8 kwietnia. Jeżeli rywalizacja potrwa dłużej to mistrza poznamy najpóźniej po kolejnych sześciu dniach.

Hokeiści na czas play-off zapuszczają brody, kibice zacierają ręce, bo w końcu zaczyna się gra o stawkę - to znak, że na polskich ligowych lodowiskach robi się gorąco.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami