Sypnęło niespodziankami w drugich meczach ćwierćfinałowych Polskiej Hokej Ligi

Zrobiło się ciekawie w ćwierćfinałach fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. W drugich meczach niespodziewanych porażek doznały drużyny Tauronu KH GKS Katowice, GKS-u Tychy i TatrySki Podhala Nowy Targ.

Katowiczanie niespodziewanie przegrali w Oświęcimiu z tamtejszą Unią. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale po trafieniach Grzegorza Pasiuta GKS wyrównywał. W drugiej tercji Unia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, które w trzeciej odsłonie utrzymywała do końca. Faworytów pogrążył w końcówce Andrej Themar.

Również z bagażem pięciu straconych goli wrócili znad morza hokeiści GKS-u Tychy. Obrońcy mistrzowskiego tytułu ulegli Automatyce Gdańsk. Gospodarze od pierwszych sekund meczu przycisnęli trójkolorowych, którzy przespali pierwszą tercję i później musieli gonić wynik.

W trudnej sytuacji znaleźli się zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy ponieśli drugą porażkę w rywalizacji z Comarch Cracovią. Podopieczni trenera Roberta Kalabera wprawdzie szybko objęli prowadzenie po trafieniu Tomasza Kulasa, ale później w odstępie zaledwie niespełna trzech minut stracili trzy gole i nie potrafili odrobić strat.

Drugie mecze ćwierćfinałowe:

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
0:1 - Kulas (1:30), 1:1 - Vachovec (14:52), 2:1 - Kalinowski (16:28), 3:1 - Bepierszcz (17:14)
Stan rywalizacji: 2:0

Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
1:0 - Malicki (10:43), 1:1 - Pasiut (18:07), 2:1 - Malicki (22:54), 2:2 - Pasiut (27:33), 3:2 - Kowalówka (28:29), 4:2 - Wanat (38:49), 5:2 - Themar (58:18)
Stan rywalizacji: 1:1

Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
1:0 - Vitek (0:42), 2:0 - Steber (13:06), 3:0 - Gołowin (31:03), 3:1 - Rzeszutko (45:25), 3:2 - Komorski (49:59), 4:2 - Marzec (51:27), 5:2 - Rożkow (59:23)

Energa Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
1:0 - Oriechin (19:01), 1:1 - Hovinen (25:15), 2:1 - Naparło (59:37)
Stan rywalizacji 1:1