Zrobiło się ciekawie po trzecich meczach ćwierćfinałowych Polskiej Hokej Ligi

Zrobiło się ciekawie w ćwierćfinałowej rywalizacji play-off Polskiej Hokej Ligi. W trzecich meczach doszło do niespodzianek w Tychach i Nowym Targu. O krok od odpadnięcia z rozgrywek jest JKH GKS Jastrzębie.

Do sporej sensacji doszło na lodowisku w Tychach, gdzie miejscowy GKS niespodziewanie przegrał z Automatyką. Gdańszczanie od pierwszych sekund grali agresywnie i bardzo ambitnie. Tyszanie początkowo mieli nawet problem z wyjechaniem z własnej tercji obronnej. Kiedy na ławkę kar powędrował Adam Bagiński goście błyskawicznie skorzystali z okazji do objęcia prowadzenia. Jan Krasowskij strzałem z niebieskiej pokonał bramkarza GKS. Trzy minuty później było już 2:0 dla Automatyki Gdańsk, która skutecznie wykorzystała kolejną przewagę.

Sytuacja tyszan nie wyglądała dobrze. Trójkolorowi łatwo gubili krążek, wymieniali niedokładne podania. Goście nie zamierzali poprzestać na dwóch golach i regularnie sprawdzali czujność Johna Murraya. Automatyka po trzydziestu minutach gry mogła prowadzić już 4:0, ale sędzia po analizie wideo nie uznał jednej z bramek.

W ostatniej odsłonie wszyscy liczyli na zryw gospodarzy. Tyszanie starali się, ale w dzisiejszym pojedynku byli bezradni i mieli niewiele do powiedzenia na tafli. W prawdzie Gleb Klimenko próbował poderwać zespół do walki swoim trafieniem, ale było to zbyt mało na dobrze dysponowanych gdańszczan.

Trzeciej porażki w starciu z Comarch Cracovią doznali hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Zespół trenera Roberta Kalabera ma poważne problemy ze skutecznością. W trzech meczach fazy play-off zdobył zaledwie dwa gole.

Trzecie mecze ćwierćfinałowe:

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
0:1 - Svec (4:38), 0:2 - Noworyta (50:54), 0:3 - Vachovec (57:02)
Stan rywalizacji: 0:3

Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 6:3 (4:1, 0:1, 2:1)
0:1 - Trandin (0:50), 1:1 Laakkonen (5:40), 2:1 - Pasiut (5:58), 3:1 - Urbanowicz (12:57), 4:1 - Jyrkkio (17:45), 4:2 - Tabaczek (36:53), 4:3 - Przygodzki (43:14), 5:3 - Łopuski (46:17), 6:3 - Łopuski (48:50)
Stan rywalizacji: 2:1

GKS Tychy - Automatyka Gdańsk 1:3 (0;2, 0:1, 1:0)
0:1 - Krasowskij (4:42), 0:2 - Gołowin (7:36), 0:3 - Vitek (29:34), 1:3 - Klimienko (45:00)
Stan rywalizacji: 1:2

TatrySki Podhale Nowy Targ - Energa Toruń 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 - Michalski (11:41), 1:1 - Oriechin (26:24), 1:2 - Karczocha (51:42)

Źródło: hokewj.net/jkhpl/gkstychy.info