Mistrzowie odrobili straty - GKS Tychy wygrał w Gdańsku

Hokeiści GKS-u Tychy wyrównali stan ćwierćfinałowej rywalizacji z Automatyką Gdańsk. Broniący mistrzowskiego tytułu tyszanie wygrali na Wybrzeżu czwarty mecz tych drużyn i pozostają w walce o półfinał.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 23. sekundzie gry Josef Vitek pokonał Johna Murraya. Później jednak do głosu doszli gracze GKS-u. Jeszcze w pierwszej tercji najpierw wyrównali po trafieniu Michaela Cichego, a następnie zdobyli dwa kolejne gole. Ich autorami byli Alex Szczechura i Michał Kotlorz. Wprawdzie w drugiej tercji gdańszczanie zerwali się do odrabiania strat i udało im się zniwelować przewagę przyjezdnych do jednego gola to ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Andrieja Gusowa. W ostatniej odsłonie zdobyli oni kolejne trzy gole i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Kolejny mecz tych drużyn rozegrany zostanie na lodowisku w Tychach w najbliższy czwartek (28 lutego).

Czwarte mecze ćwierćfinałowe:

Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)
1:0 - Vitek (0:23), 1:1 - Cichy (10:00), 1:2 - Szczechura (11:07), 1:3 - Kotlorz (14:13), 1:4 - Komorski (25:55), 2:4 - Vitek (25:59), 3:4 - Maly (29:29), 3:5 - Jeziorski (32:55), 4:5 - Rożkow (38:00), 4:6 - Jeronow (47:11), 4:7 - Jeziorski (48:22), 4:8 - Szczechura (55:13)

Stan rywalizacji: 2:2

Energa Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
0:1 - Michalski (1:28), 0:2 - Michalski (16:51), 1:2 - Garszyn (21:24), 1:3 - Dziubiński (22:44)