GKS Katowice mistrzem Polski!

GKS Katowice mistrzem Polski!

GKS Katowice w wielkim stylu zwyciężył w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W finałach wygrała wszystkie cztery spotkania z Re-Plast Unią Oświęcim. Katowiczanie na mistrzowski tytuł czekali ponad pół wieku.

Pierwsza tercja piątkowego starcia należała do Carla Hudsona. Najpierw w 6. minucie Kanadyjczyk uderzył mocno z linii niebieskiej, a siedem minut później umieścił krążek między parkanami Clarke'a Saundersa. W drugiej tercji kontaktową bramkę zdobyli miejscowi, chociaż goście wciąż przeważali. W ostatniej odsłonie katowiczanie wykorzystali duży błąd miejscowych obrońców, którzy stracili krążek we własnej tercji. Anthon Eriksson skwapliwie z tego skorzystał i w 47. minucie katowiczanie prowadzili 3:1. Wynik ustalił w końcówce Mathias Lehtonen. Wcześniej katowiczanie wygrali trzy finałowe spotkania. Na lodowisku Satelita 4:2 i 1:0 oraz w czwartek w wyjazdowej konfrontacji 5:3. Na lodowisko w Oświęcimiu hucznie świętowali tytuł, a później pojechali pod katowicki Spodek, gdzie czekali na nich kibice. Ostatni raz katowiczanie zdobyli mistrzostwo w 1970 roku.

Do rozstrzygnięcia w PHL pozostała jeszcze tylko rywalizacja o brązowe medale. O najniższy stopień podium rywalizują JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy. W walce do dwóch zwycięstw jest 1:1, a decydująca konfrontacja odbędzie się w niedzielę (10 kwietnia) na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju.

Finał Polskiej Hokej Ligi (do czterech zwycięstw):

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
A. Streltsov 33 - Hudson 6, 13, Eriksson 47, Lehtonen 60
Stan rywalizacji: 0:4.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami