Tyszanie spóźnili się na mecz

Dopiero po dogrywce GKS Tychy pokonał beniaminka Polskiej Hokej Ligi Mires Nestę Toruń. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem spowodowanym awarią autokaru, którym podróżowali wicemistrzowie Polski.

Tyszanie wyszli na lód niemal prosto z pojazdu. Nic dziwnego, że po pół godzinie gry przegrywali 0:3. Zdołali jednak odrobić straty i doprowadzić do dogrywki. Na cztery sekundy przed jej zakończeniem gola na wagę zwycięstwa zdobył dla GKS-u Martin Vozdecky.

Również dogrywka zadecydowała o rozstrzygnięciu meczu w Bytomiu. Polonia ostatecznie wygrała z JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniach Mateusza Danieluka i Marcina Słodczyka. Ambitnie grający jastrzębianie w trzeciej tercji zdołali jednak wyrównać. Dopiero trafienie Jakuba Wanackiego w doliczonym czasie gry zakończyło to spotkanie.

W meczu w Bytomiu mieliśmy do czynienia z 40. minutową przerwą, spowodowaną wymianą rozbitej szyby okalającej bandy. Nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa hokeiści GKS-u Katowice. Jednak tym razem ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

Wyniki 9. serii spotkań PHL:
Tempish Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 1:0)
1:0 – Danieluk (15.49), 2:0 – Słodczyk (26.16), 2:1 – Paś (50.05),  2:2 – Ł. Nalewajka (56.55), 3:2 – Wanacki (61.34)

GKS Katowice - Orlęta Sosnowiec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
1:0 – Bielec (7.19), 2:0 – Lukacević (17.24), 3:0 – Lukacević (32.08), 3:1 – Filip (49.45), 4:1 – Krawczyk (53.11).

Mires Nesta Toruń - GKS Tychy 4:5 (1:0, 2:2, 1:2, 0:1)
1:0 – Fraszko (9.54), 2:0 – Michajłow (25.16), 3:0 – Kalinowski (27.38), 3:1 – Kolusz (36.22),  Kotlorz (35.48), 4:2 – Dołęga (48.18), 4:3 - Bepierszcz (53.38), 4:4 – Kalinowski (55.12), 4:5 – Vozdecky (64.56)