Hokeiści GKS-u Tychy zdobyli Puchar Polski

Na lodowisku w Oświęcimiu GKS Tychy w meczu finałowym rozgrywek o Puchar Polski pokonał Tauron Re-Plast Unię Oświęcim 3:1. Tyszanie zdobyli to trofeum po raz dziewiąty w historii.

Tyszanie udowodnili, że byli najlepszą drużyną turnieju finałowego Pucharu Polski. W środę pokonali w półfinale GKS Katowice 2:0, a w piątek wygrali z Unią na jej lodowisku 3:1. Bardzo ważna była pierwsza tercja. W 12. minucie Alexandre Boivin wpakował krążek do pustej bramki. Dwie minuty później było już 2:0. Jean Dupuy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii Kevinem Lindskougiem, pokonując go uderzeniem z backhandu. W drugiej tercji tyszanie podwyższyli rezultat, a na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski Filip Komorski. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania Pavlo Padakin zdobył bramkę dla Unii. Znakomicie w Turnieju Pucharu Polski spisywał się bramkarz Tomas Fuczik, który w obu starciach tylko raz został pokonany. GKS Tychy zagrał po raz dziewiąty w finale i po raz dziewiąty zdobył Puchar Polski!

GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
1:0 - Boivin (11.51), 2:0 - Dupuy (13.48), 3:0 - Komorski (29.35), 3:1 - Padakin (56.43)
GKS: Fuczik - Kaskinen, Younan, Pociecha, Bizacki, Nilsson, Bagin, Jaśkiewicz, Ciura, Jeziorski, Komorski, Sedivy, Mroczkowski, Boivin, Dupuy, Marzec, Ubowski, Szturc, Bukowski, Starzyński, Gościński.
Unia: Lindskoug - Jakobsons, Pangiełow, Jułdaszew, Jerofiejews, Diukow, P. Noworyta, Bezuszka, Paszek, M. Noworyta, Da Costa, Cichy, Denyskin, Ahopelto, Dziubiński, Padakin, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys, Dudkiewicz, Wanat, Szczechura.