Tauron Hokej Liga: Unia Oświęcim mistrzem Polski. GieKSa ze srebrem

Tauron Hokej Liga: Unia Oświęcim mistrzem Polski. GieKSa ze srebrem

W siódmym meczu finałowym Tauron Hokej Ligi drużyna Re-Plast Unia Oświęcim pokonała w Satelicie w dogrywce  GKS Katowice 1:0, wygrała w serii do czterech zwycięstw 4-3 i sięgnęła po złote medale. Decydującego gola strzelił Mark Kaleinikovas.

Po piątkowym spotkaniu w Oświęcimiu, gdzie katowiczanie grali bardzo nerwowo, łapali mnóstwo kar i przegrali aż 0:5, kibice zastanawiali się, czy w ciągu tak krótkiego czasu podopieczni Jacka Płachty zdołają dojść do siebie i w niedzielę przeciwstawić się Unii. 

W pierwszej tercji na tafli trwała ostra walka, bramkarze mieli trochę roboty, ale zarówno John Murray, jak i Linus Lundin nie dali się ani razu zaskoczyć. W kolejnych tercjach zaznaczyła się przewaga katowiczan, którzy oddawali więcej strzałów, wygrywali wznowienia. Mimo to po 60 minutach było 0:0. W dogrywce jednak decydujące trafienie zaliczył Mark Kaleinikovas.

- Katowiczanie grali naprawdę dobry hokej, a my byliśmy cierpliwi, świetnie spisaliśmy się w obronie i w dodatkowym czasie zadaliśmy decydujący cios. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówił Krystian Dziubiński, lider złotej drużyny. 

Komplet widzów był rozczarowany, ale bardzo głośno podziękował hokeistom za walkę i srebrne medale.

- Jesteśmy rozczarowani, bo cały sezon ciężko pracowaliśmy. Czujemy smutek, w finale spotkały się dwie najlepsze drużyny sezonu. Gratulacje dla Unii – przyznał Kacper Maciaś, gracz GKS. 

Unia przełamała hegemonię drużyny z Katowic, która wygrywała w dwóch ostatnich sezonach. Klub z Oświęcimia na kolejny tytuł czekał 20 lat. W 2004 roku biało-niebiescy w finale byli lepsi od Podhala Nowy Targ. 

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:1)

Kaleinikovas 67

Stan rywalizacji: 3-4. Mistrzostwo Polski dla Unii

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami