Robert Kalaber odchodzi z JKH GKS Jastrzębie

Robert Kalaber odchodzi z JKH GKS Jastrzębie

Robert Kalaber po 11 latach opuszcza JKH GKS Jastrzębie, w którym odnosił największe szkoleniowe sukcesy. Selekcjoner reprezentacji Polski znalazł już klub na kolejny sezon. Jego nowym pracodawcą będzie Re-Plast Unia Oświęcim.

55-letni słowacki szkoleniowiec doprowadził jastrzębskich hokeistów do największych sukcesów w historii klubu zdobywając z nimi mistrzostwo Polski, dwa wicemistrzostwa i trzy brązowe medale, a także trzy Puchary Polski i dwa Superpuchary oraz Puchar Wyszehradzki. Kalaber prowadził zespół z Jastrzębia-Zdroju w 584 oficjalnych meczach, a których 350 wygrał, 233 przegrał i... jeden zremisował (z HK Nitra w finale Pucharu Wyszehradzkiego). Pod jego wodzą drużyna z Jastrzębia-Zdroju strzeliła 1920 goli, a straciła 1396.

Odejście Kalabera z jastrzębskiego klubu związane jest z rewolucją, do jakiej dochodzi w zespole JKH. Jastrzębianie będą musieli zaciskać pasa, a także przenieść się na półtora roku na inne lodowisko w związku z planowanym generalnym remontem Jastoru.

Na razie 55-letni szkoleniowiec skupia się na przygotowaniach reprezentacji Polski do mistrzostw świata dywizji 1A, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Rumunii. W poniedziałek i wtorek Słowak poprowadzi Biało-Czerwonych w towarzyskich spotkaniach z Litwą w Katowicach. Kalaber jest postacią bardzo cenioną w polskim hokeju i już znalazł sobie nowy klub. W nowym sezonie ma poprowadzić Re-Plast Unię Oświęcim, którą z zespołem JKH pokonał w marcu w walce o brązowy medal.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami