[I runda play-off PHL]: Jastrzębie odwraca losy rywalizacji z Podhalem, GKS Tychy o krok od półfinału

JKH GKS Jastrzębie w trzecim meczu, w końcu wygrał z Podhalem Nowy Targ, natomiast wicemistrzowie Polski z Tychów, po raz kolejny wysoko ograli swoich imienników z Katowic.

GKS Tychy po raz trzeci pewnie pokonał Tauron KH GKS Katowice i już po niedzielnej wygranej może awansować do półfinałów Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Jirzego Szejby na lodowisku w Katowicach nie pozostawili wątpliwości kto jest lepszy. Po dwóch tercjach wynik na świetlnej tablicy widniał 0:4, więc w ostatniej odsłonie tyszanie pozwolili gospodarzom na strzelenie dwóch bramek, a sami zadowolili się jednym trafieniem.

Cenne zwycięstwo na swoim lodzie odnotowała najmłodsza ekipa PHL - JKH GKS. Po I tercji w Jastrzębiu-Zdroju było bezbramkowo. W II odsłonie na prowadzenie wyszli podopieczni Roberta Kalabera, ale "Szarotki" odpowiedziały pod koniec trafieniem swojego snajpera wyborowego - Fina Jarmo Jokilli. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia tercja. Na trzy minuty przed końcową syreną bramkę dla gospodarzy strzelił Tomas Kominek, w dodatku ten sam hokeista na trzy sekundy do końca trafił do pustej bramki, gdy Podhalanie wycofali swojego bramkarza.

W najbardziej zaciętej rywalizacji, atut własnej tafli odzyskała Cracovia. W Oświęcimiu o sukcesie "Pasów" rozstrzygnęły dopiero rzuty karne  W trakcie regulaminowych 60. minuty wynik derbów Małopolski brzmiał bowiem 2:2, choć po I tercji to goście wygrywali różnicą dwóch bramek, ale w drugiej Unia doprowadziła do remisu. Decydującego karnego dla aktualnych mistrzów Polski wykorzystał Petr Sinagl.

Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
0:1 - Makrow - Kubosz (9:38), 0:2 - Semorad – Bryk - Bepierszcz (18:13), 0:3 - Makrow - Kolusz - Zatko (24:17, w przewadze), 0:4 - Bagińskli - Rzeszutko - Pociecha (30:43), 1:4 - Łymański - Sawicki - Barlock (50:33, w przewadze), 1:5 - Kristek - Kolusz - Kubosz (53:10, w przewadze), 2:5 - Bogdziul - Ozols (54:04).
Kary: 12 - 10 minut. Stan rywalizacji: 0:3

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
(1:0 - Świerski - Charvat (26:11), 1:1 - Jokila - Zapała - Haverinen (38:13, w przewadze), 2:1 - Kominek - Kulas - Lendak (56:29), 3:1 - Kominek - L. Laszkiewicz (59:57, 5 na 6, do pustej bramki)).
Kary: 14 - 14 minut. Stan rywalizacji: 1:2

Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 2:3 (0:2, 2:0, 0:0, 0:1) po karnych 0:2
(0:1 – Dziubiński - Szinagl - Kapica (13:16), 2:0 - Kapica - Dziubiński - Szinagl (17:42), 1:2 - Vosatko - Haas - Tabaczek (21:05, w przewadze), 2:2 - Vosatko - S. Kowalówka - Daneczek (27:34, w podwójnej przewadze). 2:3 - Szinagl (karny)).
Kary: 12 - 14 minut. Stan rywalizacji: 1:2