[I runda play-off PHL]: Tychy już w półfinale, bijatyka w Jastrzębiu, Polonia przegrywa w Opolu

(foto: Magda Kowolik) (foto: Magda Kowolik)

Wicemistrzowie Polski - hokeiści GKS-u Tychy jako pierwsi awansowali do 1/2 finału MP. W Jastrzębiu sędziowie doprowadzili do bijatyki. Polonia niepotrzebnie skomplikowała sobie sytuację.

Pierwsza tercja w katowickiej "Satelicie" zakończyła się bezbramkowo, ale w drugiej podopieczni Jirzego Szejby zapewnili sobie spokojny awans do półfinałów. W końcowej tercji bramka Jarosława Rzeszutko ustaliła tylko końcowy wynik spotkania. "Tyscy" jako pierwsi awansowali do półfinałów, gdzie czekają już na zwycięzcę pary: PGE Orlik Opole vs Tempish Polonia Bytom.

Dopiero po dogrywce zakończył się pojedynek JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ. Po 60. minutach był remis 2:2, mimo, że po I tercji goście prowadzili 2:0, to młoda i ambitna drużyna Roberta Kalabera zdołała doprowadzić do dogrywki. Szarotki już w 1. minucie dodatkowego czasu gry zapewniły sobie wygraną przy przewadze 5 na 4, choć nie bez sędziowskich kontrowersji. W dodatku w Jastrzębiu, w przerwie pomiędzy drugą i trzecią tercją meczu doszło do dużej bijatyki z udziałem wszystkich hokeistów obu zespołów nad czym w ogóle nie panowali sędziowie.

W Bytomiu dwa spotkania wygrała Tempish Polonia, ale po przenosinach do Opola tym razem wysoko wygrał PGE Orlik 5:2. Po pierwszej, bezbramkowej części, w kolejnych dwóch przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Było to dopiero trzecie starcie obu drużyn i jeśli dalej każda drużyna będzie wykorzystywała atut własnego lodu - to zapowiada nam się 7-rundowy pojedynek.

W małopolskich derbach Unii Oświęcim nie sprawiła kolejnej niespodzianki i przegrała na własnym lodowisku z Comarch Cracovią po dogrywce. Sytuacja zmieniała się w meczu jak w kalejdoskopie. Po I tercji wygrywali mistrzowie Polski, po dwóch na prowadzenie wyszli gospodarze, ale "Pasy" na dwie minuty przed końcową syreną doprowadziły do dogrywki, która trwała tylko dwie minuty, a zakończył ją celny strzał Macieja Urbanowicza. Unici przegrali drugi mecz z rzędu, a po raz trzeci spotkanie tych drużyn rozstrzygało się w dogrywce lub karnych.

Remisowo jest w walce o utrzymanie się w Polskiej Hokej Lidze, gdyż drugie spotkanie fazy play-out wygrali hokeiści Nesty Mires Toruń i w pojedynku z MH Automatyką Gdańsk stan rywalizacji brzmi: 1:1.

Wyniki I rundy play-of 1/4 finału PHL:
Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
(Andrei Markov (21), Jan Semorad (27), Mateusz Bepierszcz (39), Jarosław Rzeszutko (57))
Stan rywalizacji: 4:0, awans GKS Tychy 

Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
(Jan Danecek (23), Wojciech Wojtarowicz (33) - Maciej Urbanowicz (20, 62), Krystian Dziubiński (58))
Kary: 8-4 minut. Stan rywalizacji: 1-3 (do czterech zwycięstw)

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 p.d. (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)
(Radosław Nalewajka (39), Leszek Laszkiewicz (47), - Jarkko Hattunen (1), Artem Iossafov (11, 61))
Kary: 0-2 minuty. Stan rywalizacji: 1-3

PGE Orlik Opole - Tempish Polonia Bytom 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
(Radek Meidl (23, 48), Rasmus Kulmala (25), Filip Stopiński (50), Michael Cichy (58) - Maciej Cunik (26), Błażej Salamon (54))
Kary: 12 - 14 minut. Stan rywalizacji: 1-2 

Wyniku meczów o utrzymanie, I runda play-out:
Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
(Daniel Minge (3, 11), Artiom Mogiła (19), Sierhiej Kukuszkin (28) - Zachary Josepher (5))
Kary: 6-14. Stan rywalizacji: 1-1 (gra się do czterech zwycięstw)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami