Punkt Piasta pod Wawelem

Punkt Piasta pod Wawelem

Od remisu rozpoczęli sezon piłkarze Piasta Gliwice. Zespół trenera Dariusza Wdowczyka podzielił się punktami z prowadzoną po raz pierwszy w ligowym meczu przez Michała Probierza Cracovią.

Obie drużyny grały odważnie, co przełożyło się na bramki. Pierwsi do siatki trafili gospodarze: Mateusz Wdowiak dośrodkował w pole karne Piasta, a tam czekał Sergei Zenjov, który wykorzystał błąd gliwickiej defensywy i z najbliższej odległości trafił do siatki. Odpowiedź gości byłą natychmiastowa. Po zagraniu Macieja Jankowskiego piłkę sprytnie przepuścił Konstantin Vassiljev, a Gerard Badia pokonał Adama Wilka. Chwilę później Piast mógł wyjść na prowadzenie, ale Aleksandar Sedlar uderzył nad poprzeczką. Dobrą okazję miał również Sasa Zivec, ale jego strzał również był niecelny. W światło bramki uderzył natomiast Martin Konczkowski, ale w tej sytuacji skuteczną interwencją popisał sięWilk.

W drugiej połowie grający otwarty futbol Piast miał kolejne szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. W 55. minucie Jankowski dostał piłkę od Vassiljeva, ale ta po jego strzale przeleciała koło słupka.
W kolejnych minutach gra się uspokoiła i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego Vassiljev nie wykorzystał rzutu karnego i nie zdołał wyprowadzić Niebiesko-Czerwonych na prowadzenie. Wynik do końca już nie uległ zmianie, choć okazji nie brakowało z obu stron.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
1:0 - Zenjow, 13 min.
1:1 - Badia, 14 min.
Piast: Szmatuła - Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski - Dziczek, Murawski - Badia (25. Bukata), Vassiljev, Zivec - Jankowski (89. Papadopulos).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami