Piast wygrał w Gdańsku i uciekł ze strefy spadkowej

Piast Gliwice w swoim drugim wiosennym meczu pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0. Ta wygrana pozwoliła drużynie trenera Waldemara Fornalika wydostać się ze strefy spadkowej.

W porównaniu do spotkania z Jagiellonią Białystok w wyjściowym składzie Piasta nastąpiły trzy zmiany. Od pierwszej minuty zagrali Sasa Zivec, Karol Angielski i Mateusz Szczepaniak, którzy zastąpili Konstantina Vassiljeva, Michala Papadopulosa i Joela Valencię. Początek spotkania toczony był w wolnym tempie. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 8. minucie pierwszą okazję stworzyli sobie gospodarze, jednak strzał głową Flavio Paixao dobrze obronił Jakub Szmatuła. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Zivec, który ograł dwóch rywali, wbiegł w pole karne i dograł wzdłuż bramki do Angielskiego. Napastnik Piasta oddał strzał, ale został zablokowany. W 20. minucie Flavio Paixao ponownie próbował główkować, ale bramkarz zespołu z Gliwic spokojnie złapał piłkę. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowych sytuacji strzeleckich.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny walczył w środku pola, ale brakowało okazji bramkowych. W 58. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Gerard Badia, jednak jego uderzenie obronił Dusan Kuciak.
Skuteczniejszy okazał się Szczepaniak, który w 65. minucie otworzył wynik rywalizacji. Nowy nabytek Piasta dobrze odnalazł się w polu karnym i trafił do siatki z około pięciu metrów.

W ostatnim kwadransie spotkania dobrym strzałem popisał się Papadopulos, ale Kuciak był na posterunku. Czech był blisko podwyższenia również chwilę później, ale bramkarz Lechii ponownie nie dał się pokonać. Co nie udało się w 84. minucie, udało się w doliczonym czasie gry, kiedy Papadopulos trafił do siatki precyzyjnym uderzeniem po długim rogu.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2 (0:0)
0:1 - Szczepaniak, 65 min.
0:2 - Papadopulos, 90.
Lechia: Kuciak - Nunes, Gerson, Chrzanowski - Stolarski, Łukasik (62. Borysiuk), Sławczew, Mladenović (67. Krasić) - F. Paixao (46. Wolski), Peszko - M. Paixao.
Piast: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski - Hateley, Jodłowiec - Zivec, Badia (71. Valencia) - Szczepaniak, Angielski (76. Papadopulos).

Źródło: piast-gliwice.eu