Górnik Zabrze odzyskał 3 punkty za walkower
W czwartek Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uznała odwołanie Górnika Zabrze w sprawie kary trzech ujemnych punktów za przerwane derby z Piastem w Gliwicach.
Tym samym podopieczni Marcina Brosza dopisują sobie w tabeli ekstraklasy trzy "oczka" i teraz z 46. punktami plasują się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, ze stratą 3 do poznańskiego Kolejorza. NKO uznała odwołanie Górnika, ale jednocześnie zwiększono karę finansową dla zabrzan z 40 tys. zł do kwoty 60 tys. zł.
Przypomnijmy, że Górnicy pierwotnie zostali ukarani za zachowanie swoich "kibiców" w meczu 26. kolejki Ekstraklasy z Piastem, przerwanym przy stanie 1:0 na korzyść gospodarzy w 81. minucie, z powodu zamieszek na trybunach. Mecz został następnie zweryfikowany jako walkower 0:3 na niekorzyść Piasta, a Górnik został dodatkowo ukarany trzema ujemnymi punktami.
Artykuły powiązane
- Górnośląskie derby dla GieKSy! - wyniki 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy
- Bolesne porażki śląskich drużyn - wyniki 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy
- Lukas Podolski: Górnik nie jest faworytem do tytułu
- GieKSa i Górnik z punktem - wyniki 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy
- Górnik uległ Lechowi - wyniki 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy